To już 20 lat!

Z początkiem grudnia pojawi się kolejny powód do świętowania. 4 grudnia Playstation stuknie dwadzieścia lat na rynku Japońskim! Wiadomo, że mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni potrafią celebrować niemal wszystko, tym razem zaczęli obchodzić święto już wcześniej.

ps 750x300

Kiedy w Polsce graliśmy jeszcze na imitacjach NES’a, czyli nieodżałowanych Pegasusach, Sony szykowało się do rewolucji. Pierwsza wypuczona przez nich konsola stworzyła nowe trendy i zebrała sobie pokaźne gremium fanów na całym świecie. PSX wyposażona była w 32 bitowy procesor  taktowany zegarem, o wywołującej dziś uśmiech politowania, oszałamiającej wartości 33 MHz. Pamięć 2 MB RAM, a rozdzielczość 640×480 – wystarczyło by przenieść graczy w świat 3D. Szary kolor konsoli przypadł do gustu praktycznie wszystkim. Playstation sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy, a ten rekord pobiła jej druga odsłona. PS3 oraz PS4 nie miały już takich niesamowitych wyników, ale cały czas Sony plasowało się w ścisłej czołówce.

Świętowanie 20-lecia konsoli wydaje się więc w pełni uzasadnione. Przygotowany specjalnie na tę okazję film, prezentuje krótki przekrój przez ważniejsze tytuły z konsoli oraz na funkcjach oferowanych przez najnowsze jej odmiany. Na filmie zobaczycie m.in. „Ponga”,  „Final Fantasy VII”, „Tekkena” oraz, co miłe, „Wiedźmina”. Rozpoznacie wszystkie tytuły, które Sony umieściło w spocie?

http://www.youtube.com/watch?v=m4KW0OBCtz4#t=120

Źródło: jp.playstation.com.

Foto: jw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...