Runnercardio750x300

TomTom Runner Cardio – czyli technologia w rytmie FIT

W ostatnim czasie, liczba gadżetów, których głównym zadaniem jest monitorowanie naszej aktywności fizycznej znacząco się powiększyła. Większość producentów posiada w ofercie urządzenie tego typu lub przynajmniej ma je w planach. Teraz do gry o zdrowy tryb życia dołącza TomTom wraz ze swoją inteligentną opaską – Runner Cardio.

Runnercardio750x300

Runner Cardio jest produktem skierowanym bezpośrednio do użytkowników, lubujących się w aktywnym trybie życia. Urządzenie powinno zostać szczególnie docenione przez biegaczy, nawet tych „weekendowych”. Sprawdźmy co tak właściwie oferuje nam inteligentna opaska od Tom Tom.

Głównym zadaniem Runner Cardio jest monitorowanie czynności życiowych takich jak: tętno oraz puls. Informacje zebrane przez urządzenie wyświetlane są na dużym czytelnym ekranie, dzięki czemu użytkownik w każdej chwili może skontrolować zachowanie organizmu.

Opaska lub jak kto woli zegarek pozwala wybrać poziom intensywności:

– Sprint, pomocny w treningach interwałowych,

– Spalanie, czyli trening zrównoważony mający na celu pozbycie się zbędnego balastu w postaci odkładającego się tłuszczu,

– Trening prosty, pozwalający na rozgrzanie organizmu przed dłuższym wysiłkiem,

– Trening wytrzymałościowy.

Ciekawostką jest specjalny czujnik optyczny – Mio, który monitoruje puls w dość oryginalny sposób. Otóż, do pomiarów wykorzystuje światło, które emitowane w głąb ciała sprawdza puls.

Zastosowany akumulator pozwala na 8 do 10 godzin pracy urządzenia na jednym ładowaniu. To z pewnością pozwoli nawet na dłuższe wycieczki w teren. Dodajmy do tego, fakt wodoszczelności i możemy być niemal pewni tego, że Runner Cardio nas nie zawiedzie.

Urządzenie trafi do polskiej sieci sprzedaży już w połowie kwietnia, zaś cena została ustalona na 1199zł.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...