You are here
Top 10 na Netflix – co oglądano najchętniej w serwisie artykuły News 

Top 10 na Netflix – co oglądano najchętniej w serwisie

Jakie było Top 10 na Netflix najchętniej oglądanych filmów oraz seriali w przeciągu ostatniego roku? Cóż, teraz nie musimy się już nad tym zastanawiać, bo po raz pierwszy od bardzo dawna, platforma podała zbliżone wyniki, które pokazują, co subskrybenci chętnie oglądali. Szkoda tylko, że tym wynikom nie do końca można wierzyć.

Top 10 na Netflix
Fot. PixaBay / Top 10 na Netflix

Netflix nie lubi dzielić się swoimi danymi, a przynajmniej nie w dużym stopniu. Owszem, możemy czasem przeczytać, że któraś z produkcji platformy jest wyjątkowo popularna, ale cyfry pojawiały się rzadko. Ostatnimi czasy zaczęło się to zmieniać i wyniki, które są publikowane, faktycznie robią wrażenie. Jest z nimi tylko jeden, malutki problem. Nie do końca powinno się im wierzyć.

Top 10 na Netflix

Jak Netflix liczy to, ile osób obejrzało daną produkcję. Według New York Times wystarczy, żeby obejrzeć 70 procent filmu lub odcinka, by zostało to zaliczone na poczet „obejrzanego”. W przypadku serialu, liczone jest to podobnie, ale z założeniem, że nastąpiło to w okresie czterech tygodni od premiery. W wynikach podawane jest także „gospodarstwo domowe”, a nie sam użytkownik, więc niewykluczone, że jeżeli do konta podpięte jest kilka osób, to wszystkie przyczyniają się do lepszego efektu. Nie zmienia to jednak tego, że Top 10 na Netflix wygląda tak, jak można się było tego spodziewać.

Zarówno jeżeli chodzi o seriale, jak i o filmy, nie ma tutaj większej rozbieżności. Platforma chwaliła się  bowiem tymi tytułami, które zgarniały największą widownię i w przypadku seriali, był to oczywiście trzeci sezon Stranger Things (czwarty sezon już został zapowiedziany), a najchętniej oglądanym filmem był The Bird Box (Nie otwieraj oczu) z Sandrą Bullock. Poniżej znajdziecie pełne zestawienie top 10 na Netflix – pochodzi ono z okresu październik 2018 – wrzesień 2019 i dotyczy zarówno seriali, jak i filmów. Zaczniemy od tego pierwszego.

Top 10 seriali na Netflix

 1. Stranger Things – 64 miliony wyświetleń
 2. The Umbrella Academy – 45 milionów wyświetleń
 3. Dom z papieru – 44 miliony wyświetleń
 4. You – 40 milionów wyświetleń
 5. Sex Education – 40 milionów wyświetleń
 6. Nasza planeta – 33 miliony wyświetleń
 7. Niewiarygodne – 32 miliony wyświetleń
 8. Już nie żyjesz – 30 milionów wyświetleń
 9. Jak nas widzą – 25 milionów wyświetleń
 10. Szkoła dla elity – 20 milionów wyświetleń

Ja dobrze widać, największym wygranym, jeżeli chodzi o seriale, jest Stranger Things i mówimy tutaj o trzecim sezonie produkcji. Nie wszystkim przypadł on do gustu, ale nie przeszkodziło to w tym, by osiągnął gigantyczny sukces. Podobnie wygląda sytuacja z kolejnymi miejscami na liście, bo The Umbrella Academy to jeden z czarnych koń tego roku. Doskonale poradził sobie także Dom z papieru, co nie bez znaczenia było także dla Szkoły dla elit, bo niektórzy z aktorów tam występujących, brali przecież udział w napadzie na mennicę.

Top 10 filmów na Netflix

 1. Nie otwieraj oczu – 80 mln wyświetleń
 2. Zabójczy rejs – 73 mln wyświetleń
 3. Potrójna granica – 52 mln wyświetleń
 4. Wynajmij sobie chłopaka – 48 mln wyświetleń
 5. Wysoka dziewczyna – 41 mln wyświetleń
 6. The Highwaymen – 40 mln wyświetleń
 7. Sekretna obsesja – 40 mln wyświetleń
 8. Chyba na pewno ty – 32 mln wyświetleń
 9. Mamusie bez synusiów – 29 mln wyświetleń
 10. FYRE: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła – 20 mln wyświetleń

Sandra Bullock ze swoimi zasłoniętymi oczami wygrywa zestawienie top 10 na Netflix. To wręcz niesamowite, jak wielkim hitem okazała się ta opowieść, choć dla nas większym zaskoczeniem jest pozycja numer dwa na liście. Zabójczy rejs oglądało się ciężko, a nawet bardzo ciężko, a przynajmniej nam. Jednak sama produkcja tak spodobała się widzom, że już zdecydowano się na produkcję jej kontynuacji. Jesteśmy przekonani, że ona także przyciągnie przed ekrany milionową widownię.

Nowe smartfony oraz laptopy, które pozwolą wam oglądać to, co chcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix / New York Times / IMDB / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment