SlideTransa

Translator Google i tłumaczenie języków obcych w czasie rzeczywistym

W poniedziałek informowaliśmy was o przeciekach dotyczących prac nad nową wersją tytułowej aplikacji. Ta miała zostać wzbogacona o możliwość tłumaczenia „w locie”. Okazje się, że na oficjalne stanowisko giganta z Mountain View nie trzeba było długo czekać…

SlideTransa

Amerykański koncern poinformował za pośrednictwem swojego bloga, że w ciągu najbliższych tygodni do sklepów Google Play oraz Apple AppStore trafi aktualizacja aplikacji Google Translate.  Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami NYT wspomniany produkt zyska kilka usprawnień, które pozwolą na tłumaczenie języków obcych w czasie rzeczywistym.

Opcja może okazać się niezwykle przydatna podczas wakacyjnych wojaży, gdzie bardzo często dochodzi do sytuacji, w których musimy zapytać obcokrajowca np. o drogę. Dzięki nowemu rozwiązaniu wystarczy zapytać o to we własnym języku, aplikacja zrobi resztę (przetłumaczy tekst naszemu rozmówcy).

Dobrze, ale co w przypadku, chęci rozszyfrowania cyrylicy, gdzieś w moskiewskim metrze? Tutaj Google Translate również powinien poradzić sobie bez zająknięcia. To jak rozwiązanie działa w praktyce, najlepiej zobrazuje poniższy materiał.

http://www.youtube.com/watch?v=jZII2ksensw

Źródło: 1, 2.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...