You are here
Tryb Incognito ląduje w Mapach Google dla systemu iOS Aplikacje mobile 

Tryb Incognito ląduje w Mapach Google dla systemu iOS

Trochę to trwało, ale już jest. Tryb Incognito zawitał właśnie do aplikacji Mapy Google dla iPhone’ów oraz iPadów. Przy okazji pojawienia się nowej funkcji, warto zatrzymać się przy tym, jakie korzyści oraz zagrożenia niesie za sobą korzystanie z rzeczonego trybu.

Tryb Incognito
fot. Google

Gigant z Mountain View poinformował dziś za pośrednictwem swojego bloga o nowej funkcji aplikacji Mapy Google. Aktualizacja dotyczy wersji dostępnej w Apple App Store, czyli wariantu dedykowanego iPhone’om oraz iPadom. Wspomniane urządzenia otrzymały dziś przydatny, chyba mogę tak powiedzieć, ficzer — Tryb Incognito. To cieszy. Natomiast musicie zdawać sobie sprawę z tego, że nie kryje on waszych działań przed operatorem czy służbami.

Tryb Incognito w Mapach Google dla iOS

Tytułowa funkcja działa dość prosto. Po jej aktywacji nasze aktywności wykonane w samej aplikacji nie są zapisywane przez program. Nie wpływają na jego działanie. Nie wpływają również na wyświetlane nam reklamy, gdyż czynności wykonywane przez nas w Trybie Incognito nie są wykorzystywane przy targetowaniu materiałów marketingowych. To akurat cieszy, gdyż nie wszystkie miejsca, które odwiedzamy, odzwierciedlają nasze wybory konsumenckie.

Wyobraźcie sobie sytuację… Jedziecie na spotkanie znajdujące się w tej samej „klatce”, co popularny Sex Shop. Chyba nie muszę tłumaczyć, że po takiej wycieczce (bez Trybu Incognito) moglibyśmy spodziewać się wysypu reklam z bielizną erotyczną czy innymi „dodatkami”? Swoją drogą, Tryb Incognito mógłby przydać się we wspomnianym scenariuszu jeszcze w jednej kwestii.

Pomyślcie tylko, że korzystacie z członkiem rodziny z tego samego komputera zalogowanego do konta Google, na którym widoczna jest podejrzana aktywność. To rodziłoby lub mogłoby zrodzić niewygodne pytania od żony, dziecka czy rodzica. Jasne, ukrywanie „własnego ja” przed bliskimi nie jest może do końca etyczne. Jednakże uważam to za indywidualną sprawę każdego człowieka. Prawo do prywatności to prawo do prywatności i każdy powinien móc z niego korzystać wedle własnych upodobań.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment