TVJacekKurski750x300

TVP zniknie z YouTube’a – to tylko jeden z pomysłów Jacka Kurskiego

Nowy prezes TVP zapowiedział wczoraj kilka zmian, mających dotknąć telewizję w Polsce. Problem w tym, że jak to zwykle bywa, na pomysłach „rządzących” stracą ludzie, a konkretniej – widzowie. Nie zrozumcie mnie źle – zamysł może i słuszny, ale sposób działania zakrawa na wariactwo.

TVJacekKurski750x300

Inwestycje w sieć

To ma sens, szczególnie że dzisiejszy widz do tematu telewizji podchodzi zgoła inaczej niż ten zasiadający przed odbiornikiem kilka, kilkanaście lat temu. Dzisiaj liczy się szybki i wygodny dostęp do treści. Nie każdy ma czas i sposobność, aby korzystać z programów telewizyjnych zgodnie z harmonogramem zaproponowanym przez decydentów. Cóż, niezwykle cenię sobie dostęp do usługi „na żądanie”. Platform VOD na rynku bez liku, choć te polskie niestety nie dorastają do pięt temu, co oferuje Netflix (ten jest już dostępny w naszym kraju). Naturalnie większość z nich to produkty prywatne, do TVP należy jedynie vod.pl i to właśnie na tym serwisie zamierza skupić się Jacek Kurski.

Co w tym złego? W teorii wszystko jest w porządku, telewizja wyjdzie do widza i dostosuje się do obecnych trendów. W praktyce oznacza to wycofanie świetnych programów TVP z konkurencyjnych platform takich jak Ipla czy Player.pl. Mało tego, jeśli traktować wypowiedzi Pana Kurskiego na poważnie – wspomniane treści znikną także z YouTuba. Jak widać bardziej przypomina to zniechęcanie niż przyciąganie widza.

TVPLOggo

Misyjny charakter TV oraz ograniczenie czasu reklam? Dobre sobie…

Reklamy nigdzie się nie wybierają, zaś czas ich emisji nie ulegnie zmianom, gdyż według prezesa TVP byłoby to na rękę konkurencji. Nie sposób się z tym nie zgodzić, wszak reklamodawcy, a co za tym idzie – pieniądze, uciekaliby do stacji prywatnych.

Zrozumienie to jedno, ale co z  wielokrotnymi wypowiedziami polityków PIS-u, którzy zapowiadali „ograniczenie czasu emisji treści reklamowych”? Pozostawię to bez komentarza, gdyż nie spodziewałem się, że dotrzymają oni słowa. Czy w sytuacji rządzenia innej partii byłoby inaczej, lepiej? Szczerze wątpię. Cóż – nie pozostaje nam nic innego, jak pogodzić się z nadchodzącymi zmianami.

Źródło: Dziennik.pl, Twitter.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....