You are here
Twitter blokuje konta użytkowników. Wszystko przez jeden żart News 

Twitter blokuje konta użytkowników. Wszystko przez jeden żart

Twitter Support ostrzega! Nie dajcie się nabrać na sprytny żart krążący po sieci. Zmiana roku urodzenia na 2007 nie odblokuje u was nowych motywów kolorystycznych. Zamiast tego możecie zostać zablokowani.

Twitter
fot. Pixabay

Na typowy sieciowy prank nabrała się spora grupa użytkowników serwisu Twitter, o czym świadczą wpisy pod ostrzeżeniem włodarzy serwisu. Choć nie ma pewności co do tego, kto rozpoczął tę, zdawałoby się, niewinną zabawę, sprawa jest poważna i może znacząco utrudnić dostęp do konta osobom łatwowiernym.

Twitter zakaże Ci przesłać skan dowodu

Kilka tygodni temu na Ćwierkaczu pojawiła się informacja o rzekomym triku, z którego skorzystanie odblokuje ukryte motywy graficzne w serwisie. Jak łatwo zgadnąć, na dowcip, bo nim właśnie jest informacja, dało się nabrać pokaźne grono użytkowników Twittera. Brak możliwości skorzystania z nowej kolorystyki był najmniejszym z problemów wspomnianych osób.

https://twitter.com/TwitterSupport/status/1110641101822517248

Chcąc otrzymać dostęp do nowych motywów „konieczna” była podmiana profilowej informacji o roku urodzenia na rok 2007. Problem w tym, że dla zainteresowanych osób oznaczało to blokadę konta, gdyż z serwisu mogą korzystać jedynie użytkownicy powyżej 13 roku życia. Dowcipniś odpowiadający za powstanie pranka musiał mieć nie lada ubaw, w przeciwieństwie do użytkowników, dla których problem stał się dotkliwy.

Dałeś się nabrać? Skontaktuj się z działem wsparcia

Jeśli padliście ofiarą żartu-oszustwa, powinniście czym prędzej skontaktować się z obsługą Twittera, która najprawdopodobniej poprosi was o przesłanie kopii oryginalnego dokumentu potwierdzającego waszą tożsamość. Nieco problemowe rozwiązanie, ale jak się okazuje, skuteczne.

Z Twittera skorzystacie między innymi na sprzęcie zakupionym na Vipelektrogadzet.

Źródło: Twitter

Related posts

Leave a Comment