Twitter

Twitter blokuje konta użytkowników. Wszystko przez jeden żart

Twitter Support ostrzega! Nie dajcie się nabrać na sprytny żart krążący po sieci. Zmiana roku urodzenia na 2007 nie odblokuje u was nowych motywów kolorystycznych. Zamiast tego możecie zostać zablokowani.

Twitter
fot. Pixabay

Na typowy sieciowy prank nabrała się spora grupa użytkowników serwisu Twitter, o czym świadczą wpisy pod ostrzeżeniem włodarzy serwisu. Choć nie ma pewności co do tego, kto rozpoczął tę, zdawałoby się, niewinną zabawę, sprawa jest poważna i może znacząco utrudnić dostęp do konta osobom łatwowiernym.

Twitter zakaże Ci przesłać skan dowodu

Kilka tygodni temu na Ćwierkaczu pojawiła się informacja o rzekomym triku, z którego skorzystanie odblokuje ukryte motywy graficzne w serwisie. Jak łatwo zgadnąć, na dowcip, bo nim właśnie jest informacja, dało się nabrać pokaźne grono użytkowników Twittera. Brak możliwości skorzystania z nowej kolorystyki był najmniejszym z problemów wspomnianych osób.

Chcąc otrzymać dostęp do nowych motywów „konieczna” była podmiana profilowej informacji o roku urodzenia na rok 2007. Problem w tym, że dla zainteresowanych osób oznaczało to blokadę konta, gdyż z serwisu mogą korzystać jedynie użytkownicy powyżej 13 roku życia. Dowcipniś odpowiadający za powstanie pranka musiał mieć nie lada ubaw, w przeciwieństwie do użytkowników, dla których problem stał się dotkliwy.

Dałeś się nabrać? Skontaktuj się z działem wsparcia

Jeśli padliście ofiarą żartu-oszustwa, powinniście czym prędzej skontaktować się z obsługą Twittera, która najprawdopodobniej poprosi was o przesłanie kopii oryginalnego dokumentu potwierdzającego waszą tożsamość. Nieco problemowe rozwiązanie, ale jak się okazuje, skuteczne.

Z Twittera skorzystacie między innymi na sprzęcie zakupionym na Vipelektrogadzet.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....