Twój samochód niedługo zaparkuje się sam

Twórcy nowego BMW z serii 7 postanowili pomóc kierowcom, którzy mają problemy z parkowaniem na ograniczonej przestrzeni.


Ile razy byliście zmuszeni odpuścić jakieś miejsce parkingowe ze względu na ograniczone miejsce i brak możliwości otworzenia drzwi już po zaparkowaniu? Cóż, już niedługo będziecie mogli zaparkować nie siedząc za kierownicą, jeśli oczywiście planujecie zakup nowego BMW serii 7. Od ponad roku różne firmy, w tym Bosch, pokazują koncepcje systemu, który umożliwi parkowanie automatyczne bądź zdalne, nie wymagając obecności kierowcy. Jednak dopiero firma motoryzacyjna z Niemiec zaprezentowała gotowy system, który jest przeznaczony do użycia w samochodach seryjnej produkcji.

http://www.youtube.com/watch?v=xUXglIRiEyE

Zdalne parkowanie ma odbywać się za pomocą pilota do samochodu, który zresztą sam w sobie jest rewolucyjny, do tej pory koncepcje zdalnego parkowania najczęściej zakładały korzystanie z aplikacji na smartfonie. BMW natomiast pokazało małego pilota z dotykowym wyświetlaczem LCD, który oprócz zdalnego parkowania ma mieć zastosowanie między innymi w tym, że będzie wyświetlał potrzebne informacje i powiadomienia od samochodu (chociażby wskaźniki poziomu oleju lub podzespoły, w których występuje jakiś problem). Samo parkowanie ma się odbywać za pomocą ekranu dotykowego i systemów wspomagających samego samochodu. Dla wielu użytkowników może to być wręcz zbawienie, ratujące  od żmudnego (dla niektórych) procesu parkowania. Co prawda do tej pory i tak większość droższych modeli samochodów jest wyposażona w systemy wspomagające parkowanie, jednak wszystkie wymagają, żeby kierowca był w środku, a sami wiemy ile razy każdemu zdarzyło się obetrzeć jakiś samochód drzwiami przy wysiadaniu (choć nikt się do tego nie przyznaje).

Źródła: Gizmodo, Youtube

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...