Twój telefon

Twój telefon — Microsoft zapewni integrację Windowsa z Androidem oraz iOS

Ruszyła konferencja Microsoft Build 2018, na której to Microsoft prezentuje oraz zapowiada swoje nowości. Choć znaczną część rozwiązań stanowią wersje poglądowe oraz koncepcyjne dla deweloperów, dzięki uchyleniu rąbka tajemnicy wiemy, w jaki sposób firma zapewni integrację Windowsa z mobilnymi platformami systemowymi konkurencji.

Twój telefon

Microsoft już dawno przyznał, że mobilne okienka czy to w postaci Windows Phone, czy Windows 10 Mobile nie będą kontynuowane i rozwijane o nowe funkcje. Firma najzwyczajniej w świecie poddała się w walce o swój kawałek mobilnego tortu. Może to, co teraz powiem, wyda się szokujące, ale uważam, że to jedna z lepszych decyzji Microsoftu. Hegemonia iOS oraz Androida nie pozwala na sprawiedliwą walkę za pomocą nowości systemowych, a co za tym idzie — najrozsądniejszą opcją wydaje się wdrażanie swoich rozwiązań do rzeczonych systemów. Tak właśnie czyni gigant z Cupertino. Nowo zapowiedziana aplikacja-usługa jest tego najlepszym dowodem.

Aplikacja Twój telefon

iOS współpracuje z macOS w sposób wręcz idealny. Stała synchronizacja powiadomień, wygodna wymiana plików oraz tryb kontynuacji pracy zapewniają wygodę, o którą cieżko w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Owszem, przy pomocy aplikacji zewnętrznych oferowanych przez różnych deweloperów możemy stworzyć swojego rodzaju ekosystem, który w pewnym stopniu scali Androida czy Windowsa, ale zapewniam — nie będzie to nawet zbliżone funkcjonalnością. Doskonale wie o tym gigant z Redmond, który zapowiedział właśnie aplikację Twój telefon.

O narzędziu wiemy już całkiem sporo. Poza interfejsem, który przedstawiono na grafice zawartej we wpisie, dowiedzieliśmy się, że usługa zapewni współpracę Windowsa za mobilnymi systemami — iOS i Androidem. Co ciekawe, współpraca dotyczy nie tylko kwestii synchronizacji powiadomień oraz wymiany plików. W grę wchodzi dodatkowo wysyłanie i odbieranie wiadomości.

Twój telefon w pierwszej kolejności trafi do testerów zapisanych do programu Windows Insider. Oczywiście niezbędne jest posiadanie komputera z systemem Windows, a te możecie nabyć w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...