Twoje Emoji na Messengerze dla iOS

Facebook chce, abyśmy spotykali się w “realu”. Tak przynajmniej twierdzi w odpowiedzi dla serwisu TechCrunch, który zauważył pojawienie się w komunikatorze Messenger nowej funkcji — Twoje Emoji. Pomysł nie jest nowy. Użytkownicy starszych platform takich jak Gadu-Gadu, co sam doskonale pamiętam, korzystali z podobnego rozwiązania.

Twoje Emoji

Przed erą mediów społecznościowych znaczna część komunikacji, ustaleń spotkań, a także uzewnętrznia aktualnego samopoczucia, odbywała się w komunikatorach internetowych. Opcją, która pozwalała bez wchodzenia w interakcję z konkretnym użytkownikiem/znajomym były tak zwane opisy. Tekstowe oraz graficzne statusy pozwalały na przekazanie szerszemu gronu znajomych na przykład planów na wieczór. Mogliśmy również zdeklarować niechęć do podejmowania jakichkolwiek rozmów, co były wygodne. Nie jest to z pewnością powód do dumy, ale pamiętam, że ze wspomnianej możliwości korzystałem nader często.

W świecie Facebooka statusy przybrały nieco inną formę i straciły swoje pierwotne zadanie. Komunikator Messenger, który jakby nie patrzeć należy do platformy Facebook (sprawa jest nieco głębsza), posiada szereg ficzerów. Niestety, nie znajdziemy wśród niech tak, zdawałoby się, elementarnej opcji, jak opisy. Możliwe, że Zuckerberg załata wspomniany brak. Wiele zależy od użytkowników, którzy otrzymali losowy dostęp do wspomnianej nowości.

Twoje Emoji, czyli opisy na Messengerze

Sprawa wypłynęła dzięki redaktorom serwisu TechCrunch. Opisali oni nowość w aplikacji Messenger, która zaczęła pojawiać się u losowych użytkowników aplikacji dla systemu iOS. Twoje Emoji, bo tak nazwano funkcję, znajdziemy (jeśli otrzymamy dostęp) w zakładce “aktywni”. To właśnie tutaj będziemy mogli wybrać emotkę idealnie określającą nasz stan emocjonalny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać emoji jako zachętę do kontaktu. Piwo, pizza, piłka czy kino — możliwości jest wiele i jeśli odpowiednio wybierzemy, możemy doczekać się propozycji “wyjścia na miasto”.

Twoje Emoji może przyczynić się do częstszych realnych spotkań ze znajomymi. Dziś większość wolnego czasu spędzamy sami, często ze smartfonem w dłoni. Warto więc wykorzystać dobrodziejstwo Messengera do propagowania realnych relacji międzyludzkich. Trochę nie pasuje mi to do wizerunku Facebooka, na jaki zapracował w ostatnich latach Zuckerberg. FB stał się narzędziem wydawniczo-promocyjnym. Ostatnie zmiany mające dotknąć newsfeed okazują się zapowiedzią zmian. Zmian, które kontynuuje dzisiaj opisywana nowość.

Kiedy?

Wróćmy do publikacji związanej z nowością. Otóż do sprawy odniósł się sam rzecznik prasowy Facebooka.

We’re testing the ability for people to add an emoji to their profile photo in Messenger to let their friends know what they’re up to or how they’re feeling in the moment. We’re interested to see if people enjoy this feature, but we don’t have any additional information to share at this time.

Oznacza to, że nie ma pewności, czy Twoje Emoji trafi do wszystkich użytkowników komunikatora Messenger. Na ten moment mówimy jedynie o testach, które mogą, ale nie koniecznie muszą zakończyć się sukcesem. Tutaj jednak pojawia się pewien problem. Otóż sam Messenger jest już naprawdę mocno przeładowany i dodanie do niego kolejnej opcji z pewnością nie poprawi jego czytelności. Panie Zuckerberg, może warto rozważyć usunięcie zbędnych dodatków na rzecz implementacji przydatnych nowości? Sprawa jest do przemyślenia.

Jeśli chcecie być gotowi na nowości w Messengerze dla iOS, możecie rozważyć zakup iPhone’a dostępnego w naszym sklepie.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...