Twórca Metal Gear Solid odpowie za nowe „Ciche Wzgórze”?

Po emigracji do Stanów i Europy seria „Silent Hill” powróci do Japonii? Taka możliwość brana jest pod uwagę, a dodatkowo za nową odsłonę być może weźmie się Hideo Kojima – ojciec gier spod marki „Metal Gear Solid”.

W 2012 roku podczas Eurogamer Expo Hideo Kojima – twórca serii MGS – stwierdził, że szef Konami zapytał go czy ten nie stanął by na czele zespołu odpowiedzialnego za nową odsłonę „Cichego Wzgórza”:

„Chciałbym wspomóc kontynuowanie serii, więc jeżeli mogę nadzorować projekt albo użyczyć Fox Engine, to z chęcią to zrobię.”.

Pomysł, aby człowiek odpowiedzialny za stworzenie takiej ikony popkultury, jak Solid Snake stanął na czele zespołu pracującego nad nową częścią „Silent Hill” jest obiecujący, choć nieco kontrowersyjny. Czy jest to prawda i Konami rzeczywiście planuje wydać kolejną odsłonę gry o „mglistym miasteczku”? Na to musimy jeszcze trochę poczekać…

Tymczasem do sieci wyciekł materiał wideo, przedstawiający „Silent Hill: Otherworld”. Wydaje się, jakby filmik zaprezentowany został ograniczonej publicznościi, a jednemu z gości udało się z ukrycia uchwycić krótką zapowiedź produkcji. Według informacji, które udało nam się dostrzec, gra ukazać się ma 26 września 2015 roku na konsole starej i nowej generacji, PlayStation Vita oraz PC. Niestety, na ten moment nie wiemy czy jest to wyciek czy po prostu wybryk jakiegoś fejkowego autora.

Dwie informacje i obydwie warte śledzenia… Wolicie, aby, która opcja była bliższa prawdzie?

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...