You are here
Tylko 1,6%? Statystyki Google nie napawają entuzjazmem News 

Tylko 1,6%? Statystyki Google nie napawają entuzjazmem

Aktualizacja Androida zawsze wzbudza niemałe zainteresowanie wśród użytkowników, a szczególnie wtedy, gdy system ma być budowany od początku. Tak było w przypadku najnowszego dziecka Google. Opłaciło się?

loli 750x300

W poniedziałek pojawiły się oficjalne statystyki od Google, gdzie po raz pierwszy pokazano, jaki procent korzysta z Lollipopa. System operacyjny jest wprawdzie udostępniany powoli na coraz większą gamę urządzeń, jednak wyniki są dalece niesatysfakcjonujące. Nowy Android póki co znajduje się tylko na 1,6% urządzeń, które brały udział w badaniu. Co ważne, owo badanie opiera się na tygodniowych odczytach ze sklepu Google Play, więc niekoniecznie musi być ono miarodajne. Wszak nie wszyscy korzystający ze smartfonów czy tabletów zakładają swoje konta w Google, a jeżeli już, nie musieli w rzeczonym okresie przystępować do zakupów. Nie zmienia to jednak faktu, że te statystyki są najdokładniejszymi z dostępnych na rynku.

loli 750x300 1

Z zamieszczonego diagramu doskonale można odczytać, że większość użytkowników cały czas korzysta z wersji Jelly Bean, czyli systemu 4.1.x, 4.2.x oraz 4.3. Łącznie to prawie połowa z urządzeń wziętych pod uwagę, bo aż 44,5%. Drugie miejsce należy do nowszej wersji, czyli KitKat’a (4.4), gdzie wartość wynosi 39,7%. Ważną uwagą, którą Google umieszcza przy statystykach jest to, że nie obejmują one OS’ów sprzed wersji 2.2. Jednak ich udział w rynku jest tak marginalny, że prawdopodobieństwo przekłamań w finalnych wynikach jest znikome.

Skąd jednak takie niewielkie zainteresowanie Lollipopem? System zbiera bardzo dobre recenzje, a jego walory są niezaprzeczalne.Duży wpływ może mieć też fakt, że niektórzy użytkownicy wyłapujący błędy w „lizaczku” wolą przesiąść się z powrotem na KitKat’a i poczekać na w pełni funkcjonalny oraz pozbawiony wad system operacyjny. Dobrze jednak wiadomo, że takie rzeczy nie istnieją. Trudno wyobrazić sobie sytuację, że w programie nie znajduje się ani jeden błąd. Sytuacja prawdopodobnie zmieni się w chwili, gdy Lollipop będzie już dostępny dla wszystkich sprzętów. Oby stało się to niedługo.

Źródła: developer.android.com

Fot: jw, phonedog.com

Related posts

Leave a Comment