Explore1401Kruger750x3000

Ultrabook nie musi być drogi – sprawdź Explore 1401

Najnowsza propozycja firmy Kruger&Matz może okazać się hitem. Ultrabook w cenie przeciętnego notebooka – to nie zdarza się często.

Explore1401Kruger750x3000

Ultrabook to nic innego jak niezwykle cienki laptop, ze zmniejszoną liczbą portów, którego cechuje wydajność sprzętu znacznie droższego. Zazwyczaj montuj się w nim wysokiej jakości ekranu oraz wydajne baterie. Nie bez znaczenia dla komfortu pracy jest też robiąca wrażenie smukłość konstrukcji. Najnowszy komputer przenośny Kruger&Matz spełnia chyba wszystkie warunki, jakie powinien spełniać urządzenie tej klasy. Wyróżnia go tylko jedna rzeczy – niebywale niska cena. Poznajcie Explore 1410.

Ultrabook został wyposażony w 14-calowy ekran IPS, którego rozdzielczość wynosi 1920 x 1080 pikseli. Proporcje rzekłbym idealne do wygodnej codziennej pracy biurowej, choć i miłośnicy multimediów nie powinni narzekać. Dlaczego? Poza standardowymi parametrami w oczy rzuca się informacja o technologii ekranu, czyli IPS. Czymże ten się wyróżnia? Przede wszystkim zapewnia realne odwzorowanie kolorów, jednolite podświetlenie oraz świetne kąty widzenia, o zmniejszonym apetycie na prąd nie wspomnę.

Za wydajność konstrukcji odpowiada dwurdzeniowa jednostka Intel Core MM-5Y10c, której procesor taktowny jest zegarem 800 do 2000 MHz (turbo). Układ jest wspierany 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz GPU Intel HD Graphics 5300. Standardowo? Nie powiedziałbym, zwłaszcza że całość dopełnia szybki dysk SSD o pojemności 128 GB. Nie jest to co prawda topowa specyfikacja, jednak doświadczenie podpowiada mi, iż konfiguracja pozwoli na więcej niż swobodną pracę w trybie wielozadaniowym.

Liczba portów jest tutaj skromna, ale wystarczająca. W opisywanym urządzeniu znajdziemy dwa porty USB 3.0 gwarantujące szybki przesył danych, slot na karty pamięci MicroSD oraz gniazdo MiniHDMI. Nie wspomniałem o wyjściu auto Jack 3.5 mm oraz gnieździe ładownia, gdyż jest, a raczej powinno to być standardowe wyposażenie każdego mobilnego komputera.

Explore1401Krugeraa

Całość zamknięto w konstrukcji o wymiarach 431 x 229 x 16 mm, której waga wynosi jedyne 1390 gram. W mojej ocenie zapewni to konkretną mobilność. Skoro jesteśmy przy kwestii „mobilności”, warto zaznaczyć, iż Explore 1401 może pochwalić się akumulatorem o pojemności 5200 mAh, co powinno zapewnić wielogodzinne użytkowanie bez konieczności podłączania sprzętu do gniazdka.

Wszystko to w połączeniu z Windowsem 10 powinno zapewnić komfort pracy. Powinno to słowo klucz, gdyż wszystko zależy od naszych oczekiwań. Jeśli zamierzanie wykorzystywać sprzęt do podstawowych zadań, jak oglądanie filmów, przeglądanie internetu oraz korzystanie z komunikatorów, będziecie zachwyceni. Podobnie będzie w zadaniach typowo biurowych. Jeśli zamierzacie bawić się w edycję grafiki, z pewnością zauważycie spadek wydajności, choć nie powinien on być zbyt dokuczliwy. Najgorzej będzie tutaj z grami. Nie, nie mam na myśli stosunkowo prostych produkcji, ani nawet wymagających gier sprzed kilku lat, bo te komputer od Krugera uciągnie bez większych kłopotów. Zadyszka lub całkowita odmowa współpracy pojawi się w momencie, w których postanowimy „odpalić” najnowsze tytuły. Nie ma co mydlić oczu – nie jest to sprzęt do gier, ale nie biorąc pod uwagę cenę trudno byłoby oczekiwać od tegoż ultrabooka mega wydajności.

Cena – właśnie, to chyba najciekawsza kwestia tytułowego komputera. Otóż firma wyceniła Edge 1401 na 2399 zł, co jest kwotą śmieszną, jak za sprzęt tej klasy. Dlatego, jeśli nie zraża was sama marka, która dla niektórych może być barierą nie do przejścia, gorąco zachęcam was do choćby zainteresowania się ów sprzętem. Produkty większych graczy, nawet te wyposażone w podobne komponenty są wielokrotnie droższe. Pytanie, czy warto dopłacać. W mojej ocenie – nie.

Źródło: Informacja prasowa – Kruger&Matz.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6487 More posts in News category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...