VAIO Phone – oficjalna zapowiedź pełna rozczarowań

VAIO do niedawna będący w posiadaniu Sony kojarzony był głównie z komputerami przenośnymi. Teraz za sprawą działań spółki Japan Industrial Partners, która nabyła wspomniany dział, do Notebooków dołączył smartfon.

vaio-phone

 

VAIO Phone, bo tak nazwano inteligentną słuchawkę od  JIP, według przecieków miał być starannie wykonanym średniakiem w rozsądnej cenie. Miał być – niestety nie jest. O ile do designu oraz jakości materiałów zastosowanych w urządzeniu nie mogę się przyczepić, o tyle specyfikacja techniczna przy takiej cenie wydaje się zabawna.

Telefon jest naprawdę zgrabny, co widać na załączonych grafikach promocyjnych. Przypomina mi mojego ostatniego Nexusa 4, którego swoją drogą wspominam ciepło. VAIO Phone sprawia również wrażenie solidnego, lecz jaki okaże się w praktyce, dowiemy się dopiero po premierze rynkowej.

Producent zdecydował się umieścić w smartfonie 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 720p, czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 410, taktowany częstotliwością 1,2 GHz, wspierany 2GB pamięci operacyjnej RAM. Dodajmy do tego baterię o pojemności 2500 mAh, 13 Mpix aparat główny,  16 GB pamięci flash oraz gniazdo na kartę microSD i mamy idealnego przedstawiciela średniej półki cenowej.

Specyfikacja techniczna nie wypada źle. Co prawda procesor mógłby być mocniejszy, ale to jestem w stanie akurat przeboleć, zaważając na 2GB wbudowanego RAMu. Taka pamięć jest w przypadku średniaków raczej niespotykana.

Pytanie, czy urządzenie o wyżej wymienionej konfiguracji sprzętowej, pracujące pod kontrolą najnowszego Androida w wersji Lollipop, jest warte 420 USD (51000 jenów)? W tej kwocie znajdziemy o wiele ciekawsze modele czołowych producentów. Moim zdaniem telefon, choć ciekawy, może mieć problem ze znalezieniem nabywców właśnie przez kiepski stosunek ceny do jakości.

Ja jako świadomy user z pewnością nie zdecydowałbym się na taki nabytek, ale zdaje sobie sprawę z tego, że marka VAIO jest silnie zakorzeniona wśród fanów notebooków, a to może być sensowym bodźcem do zakupu modelu VA-10J.

Źródło: TheVerge

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...