Vive X – pomysł HTC na rozwój rynku VR

O tym, że wirtualna rzeczywistość staje się coraz bardziej popularna, informujemy już od długiego czasu. Chociaż nie brakuje sceptyków, którzy uważają, że moda na urządzenia VR szybko przeminie, to my jesteśmy optymistami i w tej technologii widzimy przyszłość gier i aplikacji.

Nowe informacje, jakie docierają do nas ze świata wirtualnej rzeczywistości, muszą być w niesmak osobom, które przy okazji wszelakich dyskusji na forach czy w grupach wieszczą rychły upadek tej technologii. Tacy ludzie zdają się nie śledzić w ogóle rynku VR. Argumentem przeciw urządzeniom wykorzystującym wirtualną rzeczywistość była ich cena. Wielu producentów, wśród których są również Polacy (warto wspomnieć o opisywanym już VRIZZMO Volt MK2), zdecydowało się na kwoty zbliżone do możliwości finansowych „zwykłych śmiertelników”. Takie rozwiązanie zamknęło na chwilę usta wszystkim niedowiarkom – wybiło bowiem najsilniejszy oręż. Na krótko jednak, bo okazało się, że kiedy uda się zbić jakiś argument, na jego miejsce pojawia się nowy. Pozostawmy jednak tę „ideologiczną” dyskusję na później.

HTC postanowiło przysłużyć się wirtualnej rzeczywistości i uruchomiło Vive X, czyli globalny akcelerator VR. Cóż to takiego? Firma z Tajwanu chce wspierać i rozwijać światowy system technologii wirtualnej rzeczywistości poprzez wspieranie firm, zapewnienie im niezbędnej edukacji, inwestycji i objęcie ich mentoringiem. W tym celu HTC przeznaczyło 100 milionów dolarów na startupy. Środki te mają pochodzić głównie od firmy z Tajwanu.

Program ruszy najpierw w Pekinie, a następnie w San Francisco i Tajpej. HTC zapewni opiekę mentora, miejsce do pracy a także część kapitału, które mają pomóc firmom rozwijać rynek wirtualnej rzeczywistości. Tajwańczycy stawiają w pierwszej kolejności na te firmy, które już odniosły sukcesy na rynku VR, a które koncentrują się nie tylko na grach, a również produkują narzędzia i akcesoria do wirtualnej rzeczywistości.

Po paru miesiącach trwania programu wybrane firmy zaprezentują owoce swojej pracy na wspólnych dniach demo, które są nieodłącznym elementem Vive X. Współpraca z firmami ma zapewnić niepowtarzalny kontent, mogący spodobać się posiadaczom HTC Vive i Oculus Rift (część pieniędzy pochodzi również od Oculus).

Źródło informacji: HTC

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...