Vivo X21 UD

Bezramkowiec Vivo X21 UD rusza w świat

Podczas tegorocznych targów wielu producentów zdecydowało się na pokazanie swoich topowych produktów. Jednym z nich był chiński Vivo, który udowodnił, że czytnik linii papilarnych wcale nie musi być schowany pod przyciskiem. Teraz kolejny model z nim na pokładzie, czyli Vivo X21 UD, rusza w świat. Czy trafi do Polski?

Vivo X21 UD

Swoją technologię producent pokazał po raz pierwszy na początku roku, a zagościła ona w modelu Vivo X20 Plus UD. Można by się było spodziewać, że telefon zawojuje rynek, bo przecież Vivo nie jest firmą „krzakiem”, a jego pozycja na rynku jest już ugruntowana. Problemem zdaje się więc tutaj coś innego. Chodzi o dystrybucję, która w głównej mierze opiera się na państwach środka, czyli Chinach i Tajwanie. Nie inaczej jest z innymi modelami i choć bez większych problemów kupimy je także w Polsce, to z modelem UD tak łatwo już nie będzie.

Vivo X21 UD

UD, czyli Under Display to technologia, która pozwala na umieszczenie czytnika linii papilarnych bezpośrednio w wyświetlaczu urządzenia. Z całą pewnością jest to jedno z ciekawszych rozwiązań, które pojawiło się ostatnimi czasy na rynku urządzeń mobilny. Wprawdzie nie jest to już totalna nowość, ale cały czas nie jest ona powszechnie stosowana. Wydaje się, że będzie to tylko kwestia czasu, kiedy zagości ono na stałe w topowych urządzeniach, ale póki co, tak się nie stało. Spekulowało się nawet, że w OnePlus 6 czytnik linii papilarnych znajdzie się w ekranie, ale wiemy już, że tak się nie stanie.

Vivo X21 UD jest kolejnym modelem w portfolio chińskiego producenta, które zostało wyposażone w technologie UD. I tak naprawdę, to jest jedyna przewaga tego modelu na rynku, bo poza tym, niestety nie wyróżnia się on niczym szczególnym. Smartfon na rynku chińskim zagościł już w marcu, ale dopiero teraz Vivo zdecydowało się wypuścić go poza granice kraju. Czy to oznacza, że wejdzie do światowej dystrybucji, a w tym do Polski. Niestety to mało prawdopodobne, ale sam fakt, że Vivo X21 UD rusza w świat daje większą możliwość osobom, które będą zainteresowane modelem.

Bezramkowiec z ambicjami

Smartfon w pierwszej kolejności zagości na Tajwanie, a potem przyjdzie pora na Indie. Co w sobie ma Vivo X21 UD? Ekran o przekątnej 6,28’’ wyświetla obraz w jakości FullHD+, a pod maską czeka Qualcomm Snapdragon 600. Pamięć RAM w najtańszej wersji to aż 6 GB, a na dane przeznaczono 64 GB. Akumulator urządzenia ma pojemność 3200 mAh. Jeżeli zaś chodzi o design, to oczywiście znalazło się miejsce na notcha, ale za to dzięki technologii UD, smartfon praktycznie w ogóle nie ma ramek wokół ekranu.

W Singapurze cena ma wynosić około 500 euro (799 SGD), czyli około 2 tysięcy złotych. Zważywszy na to, że bezramkowiec Vivo X21 UD można zaliczyć do górnej, ale dalej średniej półki, wydaje się ona przyzwoita. Trzeba tylko mieć nadzieję, że po Tajwanie i Indiach przyjdzie pora na inne kraje, bo choć telefon da się zamówić, to nie zapomnijmy o czymś takim, jak gwarancja i serwis.

Akcesoria do nowych smartfonów zawsze mogą się przydać, a te znajdziecie w naszym sklepie.

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...