W październiku zobaczymy pierwszy smartfon z Tizen OS!

Początki prac nad nowym, mobilnym systemem operacyjnym od Samsunga były częstym tematem na łamach portali technologicznych. Niestety zainteresowanie nie trwało długo i tak informacje o Tizen Os pojawiały się coraz rzadziej. Aż do dziś, gdyż jak donosi serwis Tizen Indonesia, już 25 października zostanie zaprezentowany pierwszy smartfon pracujący pod kontrolą autorskiej platformy Samsunga.

Tizenp750x300

Impreza nosi nazwę Samsung Developers Conference. Koreańczycy sugerują, że będzie to wydarzenie zorganizowane z niezwykłym z rozmachem, a zaprezentowane nowości będą dotyczyły większości produktów oraz usług firmy.

Co ciekawe, na liście krajów, w których w pierwszej kolejności pojawi się smartfon z Tizen OS, znajduje się Polska. Decyzja taka była poparta oceną popularności poprzedniego systemu Samsunga, czyli Bada OS.

F2

Polacy lubują się w alternatywnych rozwiązaniach, czego przykładem jest bardzo dobra sprzedaż smartfonów pracujących pod kontrolą Windows Phone. Podobnie może być w przypadku Tizena. Oczywiście pod warunkiem, że producent nie potraktuje go w sposób w jaki zrobił to z Bada OS. Porzucenie projektu spotkało się z falą krytyki użytkowników.

Źródło: http://tizenindonesia.blogspot.nl

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...