W przyszłym tygodniu poznamy szczegóły na temat nowej odsłony „Baldur’s Gate”

Na oficjalnej stronie odświeżonych edycji serii „Baldur’s Gate” wystartował zegar odliczający dni i godziny do zapowiedzi nowej produkcji studia „Beamdog”. Na ten moment nie wiemy na 100% o jaki dokładnie projekt może chodzić, lecz najprawdopodobniej jest nim „Adventure Y”.

„Adventure Y” będzie grą osadzoną w dobrze znanym miłośnikom RPG-ów świecie, „Dungeons & Dragons”. Produkcja stanowić ma fabularny pomost miedzy pierwszą, a drugą odsłoną serii „Baldur’s Gate” i powstaje na dwuwymiarowym silniku „Infinite Engine”. Do tej pory studio „Beamdog” zajmowało się głównie odświeżaniem klasycznych cRPG-ów stworzonych na platformie „Infinity Engine”, a były nimi: „Baldur’s Gate: Enhanced Edition”, „Baldur’s Gate II: Enhanced Edition” oraz „Icewind Dale: Enhanced Edition”.

Wielu fanów systemu „Dungeons & Dragons” marzy, o tym, aby „Beamdog” uwspółcześnił również drugą część sagi „Icewind Dale”. Studio do, tego się jednak nie pali. Szef zespołu tłumaczy, ten fakt tym, iż gra radykalnie odeszła od rozwiązań wykorzystanych w poprzedniczkach. Wprowadzono do tytułu zmiany technologiczne, nowy interfejs oraz przestawiono zasady rządzące rozgrywką na trzecią edycję systemu „Dungeon’s & Dragons”. Wszystkie powyższe czynniki znacząco utrudniły prace nad doprowadzeniem drugiej odsłony „Icewind Dale” do dzisiejszych standardów.

Pocieszająca jest jednak kwestia, iż studio nie zarzeka się, że całkowicie odłożyło projekt na półkę. Na ten moment musimy zadowolić się „Adventure Y”, określanym przez twórców mianem „najbardziej ambitnego projektu”, którym mieli okazję do tej pory się zajmować.

Na potwierdzenie tego, czy rzeczywiście chodzi o „Adventure Y” musimy poczekać do 9 lipca, kiedy to o godzinie 19:00 odliczanie znajdzie swój szczęśliwy finał, a studio rzuci nieco więcej światła na oczekiwany przez fanów. Ci bardziej pomysłowi zanalizowali także kod źródłowy oficjalnej strony i wpadli na trop, że dokładnie o tej porze w serwisie „Twitch” uruchomiony zostanie stream, gdzie „przedstawiciele „Beamdog” zaprezentują owianą tajemnicą produkcję.

__________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie zaopatrzycie się w najnowsze gry oraz konsole.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...