You are here
W Windows Phone 8.1 pojawią się przyciski ekranowe? News 

W Windows Phone 8.1 pojawią się przyciski ekranowe?

Owe przyciski są doskonale znane posiadaczom kilku smartfonów z Androidem, np. linia Nexus. Całkiem prawdopodobne, że niedługo znajdziemy je nawet w słuchawkach pracujących pod kontrolą Windows Phone.

Przycisk750x300

Twitterowe konto @evleaks, znane jest z wielu przecieków ze świata technologii. Kilka dni temu Evan Blass, właściciel konta, opublikował bardzo ciekawą informację. Twierdzi on, że w nadchodzącej aktualizacji dla urządzeń z Windows Phone 8, pojawi się opcja przycisków ekranowych, znanych z Androida.

Rozwiązanie jest ciekawe, lecz jak wszystko ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwą zaletą przycisków jest ich wielofunkcyjność, a konkretnie możliwość dostosowania wyglądu oraz opcji do konkretnej aplikacji. Ponadto możliwe jest ich wyświetlanie w różnych miejscach ekranu, co ułatwia obsługę.

Jednym, za to poważnym minusem jest to, że tego rodzaju przyciski korzystają z cennej powierzchni ekranu, co oczywiście pomniejsza naszą przestrzeń roboczą.

Na chwilę obecną jest to jednak tylko plotka. Owszem, wiarygodna, ale jednak plotka. Możliwe, że temat powróci na nadchodzącym Microsoft Build 2014. 

Related posts

Leave a Comment