Walki gigantycznych robotów

Science-fiction powoli staje się rzeczywistością. Od czasów pojawienia się Transformersów walki olbrzymich robotów pasjonują wielu ludzi i twórców kultury masowej. Pewien geek z Japonii i nietypowo myśląca firma ze Stanów Zjednoczonych chcą by stały się wkrótce rzeczywistością.

Suidobashi Heavy Industry to małe przedsiębiorstwo należące do Kogoro Kuraty – projektanta Kuratasa, gigantycznego czterometrowego robota o czterech kończynach, stalowych mocarnych „rękach”, z których jedna zakończona jest minigunem mogącym wystrzelić do 6000 pocisków na minutę (normalnych kul, śrutu bądź specjalnych kul paint-ballowych). To stalowe monstrum, zdolne bezproblemowo miażdżyć metalowe konstrukcje różnego typu, sterowane jest od wewnątrz – przez osobę zamkniętą wewnątrz kabiny umiejscowionej w tułowiu.

http://www.youtube.com/watch?v=XVJTGLL2SnI

Dość podobnie prezentuje się amerykańska konstrukcja (z tą różnicą, że ich monstrum ma dwie kończyny w miejsce czterech rywala), sygnowana logiem firmy MegaBots. Generalnie obydwa roboty wyglądają jak mocarne tytany, zdolne usunąć ze swojej drogi wszelkie przeszkody. Pomimo iż są wielkie i wydają się przyciężkie, są bardzo zręczne, a sterowanie nimi dla wyszkolonych pilotów nie sprawia podobno nazbyt wielkich trudności i jest stosunkowo łatwe do opanowania. Wspomniana firma MegaBots zaproponowała swemu japońskiemu odpowiednikowi zorganizowanie walki ich maszyn, na co Kurata entuzjastycznie się zgodził. Nie ustalono ostatecznie żadnych szczegółów i terminu starcia, niemniej istnieje duże prawdopodobieństwo, że rzeczywiście do niego dojdzie w najbliższym czasie. Warto wspomnieć, że celem działalności MegaBots jest właśnie zainicjowanie i rozwinięcie w USA nowego sportu, który polegałby właśnie na walkach tego typu maszyn w postaci regularnych turniejów lub jakiegoś rodzaju ligi. Pomysł szalony? Owszem, niemniej może znaleźć całkiem sporo zagorzałych fanów…

Źródło: eTeknix.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...