Warsawrising.eu wygrywa Webby Awards 2015

Polska strona internetowa traktująca o Warszawie od odzyskania niepodległości do chwili obecnej została właśnie ogłoszona jednym ze zwycięzców bardzo prestiżowego światowego konkursu – Webby Awards. Mało tego – portal został nie tylko doceniony przez fachowców, ale także przez publiczność, zgarniając i od nich najwyższe wyróżnienie.

Nagroda Webby Awards jest przyznawana już od 1996 r. najlepszym stronom internetowym przez International Academy of Digital Arts and Sciences. W skład jury wchodzi ok. 2000 osób związanych z branżami technologiczną i/bądź sztuką, są to m. in. takie osoby, jak założyciel Virgin Richard Branson, twórca Twittera Biz Stone, współtwórca serii „The Simpsons” i „Futuramy” Matt Groening, piosenkarz David Bowie, producent filmowy i właściciel jednego z najbardziej znanych studiów Harvey Weinstein czy Arianna Huffington, szefowa Huffington Post. Polska strona zwyciężyła w kategorii instytucji kulturalnych, nagrody zostaną uroczyście wręczone na wielkiej gali 18 maja bieżącego roku.

Warsawrising.eu to strona, która „kosi” wyróżnienie za wyróżnieniem, ma na swoim koncie zwycięstwa w konkursach Mobile Trends Awards i konkursie Kreatura (kat. Web Design), tytuł strony miesiąca portalu AWWARDS i szereg wyróżnień przyznanych przez portale Behance i FWA. Witryna uznanie i popularność zawdzięcza przede wszystkim swemu pomysłowi i świetnemu wykonaniu. Jest niezwykle mocno interaktywna, bogata w materiały – zdjęcia, mapy, przeróżne cytaty. Człowiek przeglądając ją ma wrażenie, że ktoś mu wyświetla bardzo dobrze pomyślaną i sugestywną w przekazie multimedialną projekcję. Bardzo duża część strony dotyczy czasów II wojny światowej i okupacji ze strony Nazistowskich Niemiec. Portal jest także w stanie skutecznie promować naszą historię za granicą – całość strony jest dostępna po angielsku i niemiecku (i nie są to tłumaczenia „na odwal”, tak jak się to często w tego typu przypadkach zdarza).

Źródła: Warsawrising.eu, Webby Awards, Wikipedia.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...