wieczny długopis kickstarter

Wieczny długopis – Kickstarter nie zawodzi z pomysłami

Ile akcesoriów biurowych w swoim życiu zdążyliście już zużyć? Ołówków, długopisów, spinaczy i jednorazowych karteczek. Zapewne uzbierałaby się z tego całkiem pokaźna ilość, bo o wiele łatwiej obecnie kupić coś nowego, bo stare zbyt łatwo się niszczy. Powstaje jednak wieczny długopis, który powinien działać do końca waszego życia.

Kickstarter, czyli platforma crowdfundingowa, nigdy nie przestanie nas zadziwiać. Można na niej znaleźć naprawdę niesamowite pomysły, a całkiem pokaźna część z nich, jest później realizowana. Nie zawsze produkty wchodzą do szerokiej dystrybucji, ale za ci, którzy zdecydowali się wesprzeć pomysłodawców, mogą liczyć na nagrodę. Tym razem będzie nią długopis, ale nie taki zwykły.

Wieczny długopis

Opisywany przez nas projekt zdążył zyskać ogromną popularność na Kickstarterze i zebrać na realizację ponad 100 tysięcy dolarów. To bardzo duża kwota, zważywszy na to, że wspierających na ten moment jest jedynie 619. Tak, oznacza to, że wieczny długopis do tanich nie należy, ale za to ma znacznie więcej zalet, niż z początku można by uważać. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to akcesorium dla fanów nowych technologii, ale idealny przykład na to, że warto posiadać coś lepszej jakości.

Takie urządzenia, które stworzone zostały z myślą o długotrwałym użytkowaniu, nie należą do najtańszych. Są za to wytrzymałe, co w dłuższej perspektywie, jest znacznie bardziej opłacalne. Wieczny długopis jest właśnie czymś takim. Dodatkowo ma piękny, minimalistyczny design, który przywodzi na myśl dzieła najlepszych projektantów. To dalej tylko długopis, ale za to wyjątkowo ładny i co więcej, użyteczny. Co czyni go wiecznym?

wieczny długopis

Konstrukcja długopisy

Człowiek, który założył akcję na Kickstarterze jest inżynierem, a to nie pierwszy z jego projektów. Poprzednio także zajmował się długopisami, ale każdy z kolejnych jest w czymś ulepszany. Mogłoby się wydawać, że nie da się już usprawnić długopisu, ale tu nie chodzi o usprawnienie. W zwykłych długopisach znajdziemy części wykonane z tworzyw sztucznych, a to oznacza, że mogą się one kiedyś zużywać. W tym przypadku ma nie być o tym mowy, a jedynym elementem, który należało będzie wymieniać, ma być wkład. To akurat oczywiste.

Sam wieczny długopis wykonany jest w całości z metalu. W zależności od wybranej wersji, może to być ze stali nierdzewnej, miedzi, a nawet tytanu czy brązu. To by tłumaczyło cenę, bo jedna sztuka kosztuje 110 dolarów, czyli około 415 złotych. Wersja z tytanu to już wydatek 160 dolarów, czyli około 600 złotych. Zapewne za sukcesem projektu stoi także to, że produkt będzie produkowany w całości na terenie Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo długopis wyróżnia się wyjątkowo prostym, minimalistycznym designem, gdzie praktycznie nie widać żadnych łączeń pomiędzy elementami.

Wieczny długopis jest także bardzo dobrze wyważony, a mechanizm służący do jego włączania, został opracowany przez autora zbiórki. Dzięki temu, że autor nie korzysta ze sprawdzonych rozwiązań, jego projekt ma wytrzymywać całe lata i to ciągłego użytkowania. Jesteśmy w stanie w to uwierzyć. Szczególnie, że ten minimalistyczny długopis ma w sobie jakiś urok. Trudno go opisać słowami, ale na pewno jest w nim spora dawka elegancji. I choć ma on wystarczyć na całe życie, to i tak nic nie uchroni nas przed tym, jeżeli go zgubimy. Przy takiej cenie warto więc na niego uważać.

Nowe urządzenia, które przydadzą się w każdym biurze oraz domu, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Kickstarter

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...