Windows Phone z menagerem plików? Tak i to już niedługo…

Joe Belfiore, wiceprezes Microsoftu za pośrednictwem serwisu Reddit odpowiedział na jedno bardzo ważne pytanie dotyczące nadchodzącej aktualizacji mobilnych kafelków. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich.

Bez nazwy-1

Gigant z Redmond przez długi czas sądził, że mobilna platforma systemowa nie potrzebuje głębszej ingerencji użytkownika w pliki, a co za tym idzie wbudowanie w WP menagera plików uważał za bezcelowe. Fani Windows Phone mieli jednak inne zdanie na ten temat i zaczęli się wręcz domagać zaimplementowania wspomnianego narzędzia.

Wygląda na to, że Microsoft poszedł w końcu po rozum do głowy i postanowił udostępnić użytkownikom oficjalny menager plików. Co prawda nie stanie się to „natychmiast”, lecz oczekiwania nie powinny trwać zbyt długo. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, nadchodząca aktualizacja kafelków wniesie wspomniane rozszerzenie funkcjonalności mobilnego systemu Microsoftu.

Pytanie tylko, czy aby na pewno potrzebujemy menagera plików w Windows Phone oraz czy naśladownictwo takiego, choćby Androida jest dobrym pomysłem. Microsoft miał swoją wizję mobilnego systemu – interfejs miał być przejrzysty, szybki a przy tym prosty. Tak było, lecz jak pokazują ostatnie działania giganta okazało się to za mało aby przyciągnąć rzesze użytkowników. Ci zwyczajnie przywykli do funkcji takich jak menager plików i firma chcąc ich do siebie przekonać musi najzwyczajniej w świecie gonić konkurencję taką jak Google.

Mnie osobiście taki ruch przekonuje. Windows Phone z każdą kolejną aktualizacją staje się dla mnie coraz bardziej atrakcyjny. Na chwilę obecną nie mogę pozwolić sobie na zmianę platformy, gdyż braki WP skutecznie utrudniłyby mi pracę, lecz nie wykluczam przejścia na mobilne kafelki w niedalekiej przyszłości.

Źródła: Reddit, Twitter.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...