Win XP slide

Windows XP w dalszym ciągu wspierany? Jest na to sposób…

Microsoft zakończył oficjalne wsparcie dla systemu Windows XP, a co za tym idzie użytkownicy mogą zapomnieć o aktualizacjach zabezpieczeń. Jest jednak sposób na to, aby w dalszym ciągu cieszyć się łatkami od giganta z Redmond.

Win XP slide

Otóż, trick opiera się na prostej zmianie w rejestrze Windows. Wystarczy, że utworzymy plik z rozszerzeniem .reg, którego treść będzie następująca:

„  Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]
„Installed”=dword:00000001  

Następnie powinniśmy otworzyć ów plik i zaktualizować rejestr. Od tego czasu wasz system będzie rozpoznawany jako WEPOS (Windows Embedded Point of Service). Ten zaś jest oparty na Windows XP Service Pack 3, a jego wsparcie kończy się dopiero w 2019 roku.

Nic tylko cieszyć się z dalszych aktualizacji, prawda?

Nie do końca, gdyż należy pamiętać o tym, że jest to metoda nieoficjalna i sposób obarczony jest pewnym ryzykiem. W razie problemów z systemem będziemy zdani wyłącznie na siebie, gdyż stosowanie wspomnianego tricku jest niezgodne z licencją Windows XP.

Podsumowując, jeśli chcecie spróbować – proszę bardzo. Do odważnych świat należy. My ze swojej strony polecamy lepsze rozwiązanie, a mianowicie zakup nowszego systemu. Podzielacie nasze zdanie?

W takim razie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu, gdzie nabędziecie w rozsądnej cenie wybrany przez was system.

Źródło:  TheHackerNews

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...