Wnusiu, wykręć mi numer do Joli.

Wam także zdarza się usłyszeć podobną prośbę od babci lub dziadka? Ludzie się starzeją – to przykra prawda, nic na to nie poradzimy. Najgorsze jednak jest to, że wraz z wiekiem nasze zmysły ulegają pewnemu upośledzeniu. Poza problemami z poruszaniem oraz słuchem, niezwykle uciążliwe okazuje się pogłębianie wady wzroku. Dla tych osób producenci telefonów komórkowych przygotowali specjalne urządzenia…

Emporia750x300

Czym tak naprawdę charakteryzują się owe telefony komórkowe dla seniorów?  Przede wszystkim posiadają naprawdę imponujących rozmiarów fizyczne przyciski, podobnie jak niektóre telefony stacjonarne. To ułatwi wybranie odpowiedniego numeru i odejdzie konieczność proszenia wnuczka o pomoc w „wykręceniu” do Joli. Kolejnym elementem, który powinny docenić starsze osoby będzie wyświetlacz. Jest on naprawdę czytelny mimo niewielkiej przekątnej. Czytelny wyświetlacz o przekątnej poniżej 2 cali? Brzmi jak szaleństwo, ale nim nie jest. Zastanówcie się czy babica będzie na nim przeglądać strony www lub oglądać filmy w 1080p, myślę że nie.

Obsługa takiego urządzenia z założenia ma być prosta. Telefon służy do dzwonienia… smsy wymyślono jako dodatek. Osoby w sędziwym wieku naprawdę nie potrzebują wiadomości tekstowych na komórkach. Jeśli byłyby to jeszcze treści przesyłane przez rodzinę oraz znajomych nie byłoby w tym nic strasznego. Jednak w dobie rozprzestrzeniającego się spamu, czytanie kilka razy dziennie o nowych promocjach, wygranej lub konkursie mogą tylko niepotrzebnie irytować. I tutaj znów babcia zwróci się do wnusia z prośbą o przeczytanie sms’a i wyjaśnienie czego ten „diabeł” od niej chce. Oczywiście nie znaczy to że, nie można w ogóle korzystać z tychże wiadomości, część  prostych telefonów na to pozwala.

W śród niewielu „prostych komórek” możemy wyróżnić tylko kilka. Pierwszą i zarazem najpopularniejszą jest Emporia Talk, choć w tym przypadku popularność nie jest równoznaczna z jakością. Wśród opinii znalezionych w sieci możemy wyczytać niezbyt pochlebne wpisy. Za to z czystym sumieniem można polecić odpowiednik czyli np. model 1070 Chiaro od Alcatel’a. W wyglądzie oraz funkcjonalności nie dopatrzymy się znaczących różnic, za to usterki znane z Emporia Talk tu nie wystąpią. Kolejnym produktem wartym uwagi jest Alcatel OT 282. Od poprzedników odróżnia się głównie kolorowym ekranem, lecz nie jest to jego jedyna zaleta. Wykonywanie połączeń głosowych stoi tu na bardzo wysokim poziomie, rozmówca jest słyszany głośno i wyraźnie. Znajdziemy tutaj również radio, które o dziwo działa bez podłączenia słuchawek. Ciekawym rozwiązaniem jest podstawka podpinana do ładowarki, co dla starszej osoby będzie wygodniejsze od wtykania kabli w otwory.

Jeśli więc nosicie się z zamiarem kupna prostego telefonu dla starszego członka rodziny zdecydowanie możemy polecić wyżej wymieniony model Alcatel’a. Znajdziecie go w naszym sklepie :

www.vipmultimedia.pl/sklep

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...