Wodoodporny Kindle Paperwhite 4

Wodoodporny Kindle Paperwhite 4 – piękne czasy dla czytelników

Okazuje się, że rynek czytników ma się całkiem dobrze. Po tym, co dziś zaprezentował Amazon można śmiało stwierdzić, że ma się nawet bardzo dobrze i wiele wskazuje na to, że będzie tylko lepiej. Dlaczego? Bo przed czytelnikami nie ma już praktycznie żadnych ograniczeń i czytać będą mogli wszędzie. Oto wodoodporny Kindle Paperwhite 4.

Wodoodporny Kindle Paperwhite 4

Tradycyjne książki, czyli takie wydrukowane i z pięknymi okładkami, mają swoje minusy. Ich duża ilość w domowej biblioteczce sprawia, że szybko zaczyna brakować miejsca w domu. Czytniki e-booków nie mają już jednak tego „klimatu” i odzierają tekst z wyjątkowości. Oczywiście, że treść obu mediów jest identyczna i każde z nich ma swoje plusy oraz minusy, ale dalej wśród czytelników można znaleźć dwa obozy – tych co czytają tradycyjnie i tych z czytnikami. I ci drudzy dostali właśnie do ręki solidny argument w postaci nowego Kindle.

Wodoodporny Kindle Paperwhite 4

W nowym czytniku od Amazon znalazło się kilka ciekawych rozwiązań, ale na pierwszy plan wysuwa się jedno. Otóż model jest odporny nie tylko na lekkie zachlapania. Czytnik ma być w pełni wodoodporny i spełnia normę IPX8 co oznacza, że można go zanurzyć na godzinę do głębokości 2 metrów i nic mu się nie stanie. Raczej trudno podejrzewać, żeby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach robił coś takiego umyślnie, ale wodoodporny Kindle Paperwhite 4 przyda się np. w kąpieli czy wyjściu na basen. To samo oferował zeszłoroczny model Oasis 7, ale jego cena była nieporównywalnie większa od Paperwhite.

Co jeszcze ma nowa generacja czytnika Paperwhite? Przede wszystkim nowy wyświetlacz, którego zagęszczenie pikseli wynosi 300 ppi. Pokryto go plastikiem, ale ma on być na tyle wytrzymały, że nie będzie na nim widać widocznych zadrapań. Dodatkowo jego położenie względem razem wokół ma być niemal niezauważalne. W poprzednich modelach wgłębienie było mocno widoczne, a Kindle Paperwhite 4 ma to zmienić. Przekątna ekranu, na której będziemy czytać, ma wymiar 6 cali, czyli całkiem sensownie. Samo urządzenie jest także najcieńszym z serii czytników oraz najlżejszym.

Wodoodporny Kindle Paperwhite 4

Czytnik idealny?

Chciałoby się powiedzieć, że wodoodporny Kindle Paperwhite 4 jest idealny, no ale nie jest. Bateria, która ma wystarczyć na 6 tygodniu użytkowania to dobra nowina. Gorzej, że w 2018 roku przyjdzie nam ją dalej ładować za pomocą zwykłego złącza USB 2.0. Dobrą informacją jest to, że w czytniku pojawiła się opcja Bluetooth, a można go też kupić w wersji z modemem 3G. Wtedy książki będzie można już zasysać z biblioteki Amazon bez żadnych ograniczeń i dostępu do sieci. Jak widać niewiele urządzeniu brakuje do tego, żeby stało się czytnikiem idealnym i to w przystępnej cenie.

No właśnie, ile przyjdzie nam zapłacić za Kindle Paperwhite 4? Za wersję z 8 GB pamięci na dane przyjdzie nam zapłacić 129 dolarów. Wersja z 32 GB kosztuje już 159,99 dolarów, a wyposażona w modem 3G to koszt rzędu 249,99 dolarów. O ile najtańsza wydaje się odpowiednia, to już dopłacanie za sam modem zdaje się być zbędne.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego pod tym adresem.

Źródło: Amazon / The Verge

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...