Wojna

20 lutego rozpocznie się wojna pomiędzy Samsungiem i Xiaomi

Xiaomi postanowiło zrobić na złość południowokoreańskiemu producentowi i zwołało konferencję na ten sam termin, co Samsung. Powodem może być wojna o pierwszeństwo w prezentacji w pełni konsumenckiego składanego smartfona.

Wojna
fot. Samsung

Składane smartfony pojawiają się na łamach serwisów okołotechnologicznych wyjątkowo często. Nawet przy okazji targów CES 2019 mogliśmy poznać nieco prototypowych rozwiązań. Rynek czeka jednak na coś mocniejszego, realnego i namacalnego. To „coś” zaoferują na start dwaj producenci.

Wojna na elastyczne ekrany — kto pierwszy?

Elastyczne ekrany będą bez wątpienia hitem tego roku, choć mam tu na myśli raczej pole wizerunkowe. Urządzenia, debiutując na półkach sklepowych, będą kosztować grube tysiące. Czuję, że nawet osławiony iPhone XS Max w wersji 256 GB wyda się przy nich tani. Oczywiście mam tutaj na myśli urządzenia renomowanych marek, które zaoferują sensowne działanie i możliwie niską liczbę błędów. Na targach MWC w Barceloniepoznamy z pewnością kilka takich propozycji, ale niektóre firmy wykazują ogromną niecierpliwość i zwołują specjalne konferencje jeszcze przed startem święta fanów mobilnych technologii.

Do rzeczy — po tym, jak Samsung ogłosił premierę Galaxy S10, S10e i S10+, która ma się odbyć już 20 lutego, Xiaomi postanowił rzucić rękawice Koreańczykom i rozpocząć wojnę wizerunkową o pierwszeństwo innowacyjności. Chiński gigant zdecydował się bowiem na zorganizowanie eventu tego samego dnia. Na spotkaniu ma zostać ujawniony flagowiec na rok 2019, czyli Xiaomi Mi9.

Jak słusznie zauważyliście, obydwa urządzenia nie wypełniają definicji składanych smartfonów. Dlatego też obydwa spotkania zostaną najprawdopodobniej podzielone na część główną oraz typowe dla Apple „and one more thing”. Jak łatwo się domyślić, chodzi o premierę składanych urządzeń, pierwszych, które powinny trafić na masowy rynek konsumencki. Czy tak się stanie? Dowiemy się już za sześć dni.

Jeśli cenicie sobie nieco klasyczniejsze konstrukcje, koniecznie zajrzyjcie do naszego sklepu internetowego. Znajdziecie tam szereg świetnych smartfonów z przeróżnych półek cenowych.

Źródło: Xiaomi, Samsung

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....