Wojny ciąg dalszy – YouTube na Windows Phone zablokowany

Jeszcze kilka dni temu właściciele smartfonów pracujących pod kontrolą Windows Phone mogli pobrać najnowszego klienta YouTube i cieszyć się treścią dostępną w tym serwisie. Radość nie trwała długo, gdyż nie minęła nawet doba, a Google postanowiło zablokować dostęp dla mobilnych kafelków.

youtub750x300

Rozumiem, że mobilny system Microsoftu staje się coraz popularniejszy, a gigant z Mountain View stara się utrudniać rozwój konkurencji, lecz działania Google uderzają głównie w użytkowników. To, że ktoś wybrał platformę Windows Phone jako swoją główna nie musi oznaczać braku chęci do korzystania z usług Google. Niestety, będąc posiadaczem takiej Lumii nie mamy dostępu do większości usług oferowanych przez właściciela najpopularniejszej wyszukiwarki.

Mimo wcześniejszych zapewnień o ścisłej współpracy gigantów przy tworzeniu aplikacji YouTube, znów coś poszło nie tak.  Po włączeniu programu pojawia się informacja o błędzie i na tym koniec. Co ciekawe, Google na zaistniałą sytuacje odpowiada mało precyzyjnie i winą obarcza sam Microsoft. Ten rzekomo po raz kolejny nie zastosował się do wcześniejszych ustaleń dotyczących funkcji aplikacji. Prawdę mówiąc, trudno mi w to uwierzyć, moim zdaniem jest to celowe działanie. Czy jednak opłaci się ono na dłuższą metę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...