Wojny ciąg dalszy – YouTube na Windows Phone zablokowany

Jeszcze kilka dni temu właściciele smartfonów pracujących pod kontrolą Windows Phone mogli pobrać najnowszego klienta YouTube i cieszyć się treścią dostępną w tym serwisie. Radość nie trwała długo, gdyż nie minęła nawet doba, a Google postanowiło zablokować dostęp dla mobilnych kafelków.

youtub750x300

Rozumiem, że mobilny system Microsoftu staje się coraz popularniejszy, a gigant z Mountain View stara się utrudniać rozwój konkurencji, lecz działania Google uderzają głównie w użytkowników. To, że ktoś wybrał platformę Windows Phone jako swoją główna nie musi oznaczać braku chęci do korzystania z usług Google. Niestety, będąc posiadaczem takiej Lumii nie mamy dostępu do większości usług oferowanych przez właściciela najpopularniejszej wyszukiwarki.

Mimo wcześniejszych zapewnień o ścisłej współpracy gigantów przy tworzeniu aplikacji YouTube, znów coś poszło nie tak.  Po włączeniu programu pojawia się informacja o błędzie i na tym koniec. Co ciekawe, Google na zaistniałą sytuacje odpowiada mało precyzyjnie i winą obarcza sam Microsoft. Ten rzekomo po raz kolejny nie zastosował się do wcześniejszych ustaleń dotyczących funkcji aplikacji. Prawdę mówiąc, trudno mi w to uwierzyć, moim zdaniem jest to celowe działanie. Czy jednak opłaci się ono na dłuższą metę?

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...