Wyciek informacji na temat nowej produkcji Blizzarda!

Jedna z fanowskich stron ujawniła, że weszła w posiadanie kilku istotnych informacji nt. najnowszego dziecka Blizzard Entertainment – Project Titan. Według krążących pogłosek rozgrywka tajemniczego MMO toczyć się będzie na Ziemi i wykorzystywać podróże w czasie.


Świat gry

 Według przecieku przygoda przedstawiona w grze ma rozgrywać się na Ziemi i czerpać garściami z jej historii. Na fabułę składać się mają elementy fikcyjne, jak i wierzenia Rzymian, Greków i Wikingów. Gracz do dyspozycji będzie miał typowo znane nam rodzaje broni palnej i białej, ale też magię, a do zwycięstwa doprowadzić go ma szerokie wykorzystanie podróży w czasie. Wiele elementów ma mieć wspólnych z poprzednimi tytułami studia t.j. Starcraft 2 czy World of Warcraft. Możliwe będzie np. przenoszenie postaci między innymi produkcjami Blizzarda, a sama rozgrywka usłana będzie licznymi Easter Eggs. Do pomocy przy pisaniu scenariusza zaangażowani zostali znani autorzy, wśród nich m.in. twórca cyklu Smocze Królestwo, Richard A. Knaak.

blizzard-titan

 Rozgrywka

 Pojawić mają się klasyczne rozwiązania z MMO. Historię obserwować będziemy z perspektywy trzeciej osoby choć przy eventach widok zmieniać się będzie na pierwszą osobę. Stylistyka zapożyczona będzie z poprzednich gier Blizzarda, jednak powstanie na zupełnie nowym silniku. W elementy walki zaimplementowano nielubiany przez graczy system TAB Targettingu.

 Tytuł w pierwszej kolejności trafić ma na komputery osobiste, ale rynek konsolowy, też jest brany pod uwagę. Prawdopodobnie przejdzie identyczną drogę jak Diablo 3, czyli po premierze na PC powstanie port na konsole nowej generacji. Ograniczenie wiekowe ustalone zostało na PEGI 12+. Produkcja tworzona jest z myślą o e-sporcie. W Project Titan nie uświadczymy żadnych domów dla gildii. Niewykluczone jednak, że gracze do dyspozycji dostaną własną siedzibę. Produkt ma mieć wbudowany dom aukcyjny, jednak nie wiadomo jeszcze czy w grze będziemy obracali prawdziwymi pieniędzmi.

Untitled-1

 Nad projektem pracuje aktualnie zespół 150 osób, do którego dołączył ostatnio Jay Wilson – odpowiedzialny za Diablo 3. Gra zostanie wydana w następujących językach: polskim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim i francuskim. Inne lokalizacje dodane mają być w wersji beta.

 Testy wersji alfa mają się rozpocząć w pierwszym kwartale 2014 roku, a dostęp do nich dostaną wyłącznie rodziny i znajomi twórców. Autorzy planują wbudowanie prostego mechanizmu nagrywania rozgrywki , który włącza się po naciśnięciu jednego przycisku. Głównym atutem gry ma być zróżnicowana ścieżka dźwiękowa. Każda strefa otrzyma swoją muzykę, dostosowaną do otoczenia i tempa rozgrywki. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny jest Jason Hayes, wieloletni współpracownik Blizzard Entertainment.

Ile z tych informacji okaże się prawdziwych? Przekonamy się na najbliższym Blizzconie.

 

 

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...