Wymiana Baterii

Tańsza wymiana baterii w iPhone’ach. Program ruszył w Polsce!

Po ostatniej aferze związanej z iPhone’ami, których wydajność spadała proporcjonalnie do stanu zużycia akumulatora, Apple stara się zrobić wszystko, aby poprawić swój wizerunek. O ile przeciwnicy firmy będą jej wypominać błąd latami, o tyle użytkownicy iSprzętu niekoniecznie. Wszystko przez program, dzięki któremu znaczna część iPhone’ów będzie mogła skorzystać z tańszej usługi, która jest wymiana baterii. Co istotne, program jest już dostępny w Polsce.

Wymiana Baterii

Każdemu producentowi urządzeń elektronicznych może przydarzyć się sytuacja, z której firma będzie musiała gęsto się tłumaczyć. Jeśli przyjrzymy się uważnie gigantom rynku okołotechnologicznego, łatwo odkryjemy, iż niemal każdy podmiot ma w swojej historii niechlubne zdarzenia. Weźmy za przykład, chociażby aferę związaną z tak zwanymi “wybuchającymi” smartfonami Samsung Galaxy Note 7. Nawet potęga, którą tworzą Koreańczycy, nie uniknie niefortunnych wypadków. Nie inaczej jest z Apple, które w ubiegłym 2017 roku zaliczyło potężną wpadkę, na którą postanowiono zareagować wyjątkowo szybko.

Wymiana baterii – program wystartował

O sprawie możecie przeczytać w osobnym WPISIE, w którym wyjaśniłem całe zamieszanie w sposób możliwie obszerny. Faktycznie, postępowanie sadowników nie było do końca w porządku wobec użytkowników. Choć firma kierowała się słusznymi przesłankami, Apple zawiodło w kwestii komunikacji na linii support-użytkownik. Brak wcześniejszej informacji o szczegółach aktualizacji, która w wielu przypadkach oznaczała spadek wydajności iSprzętu, był bez wątpienia błędem. Błędem, przez który na firmę spadła lawina pozwów.

Nie będziemy dzisiaj jednak oceniali tego, czy Apple postąpiło słusznie i czy firma będzie musiała ponieść jakiekolwiek konsekwencje swoich działań. Dziś skupimy się na tym, jak koncern swój błąd naprawia. Gigant z Cupertino postanowił zadziałać na dwóch płaszczyznach — wirtualnej oraz fizycznej. Pierwsza oznacza, że w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się aktualizacji systemu iOS, w której pojawi się nowe narzędzie do mierzenia stanu baterii. Wspomniane rozwiązanie pozwoli na ocenę kondycji wbudowanego w iSprzęt akumulatora i ewentualne podjęcie decyzji o jego wymianie. Druga część planu Apple oznacza, że wymiana baterii będzie o pięćdziesiąt dolarów tańsza od kosztów, jakie dotychczasowo musieli ponosić użytkownicy.

Wymiana baterii iPhone w Polsce

Wspomniane ceny dotyczą pogwarancyjnej wymiany akumulatora w iPhone’ach SE, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7 oraz 7 Plus w Stanach Zjednoczonych, gdzie usługa kosztuje teraz jedynie 29 dolarów. Tańsza wymiana baterii dostępna będzie jedynie do końca roku, po którym to okresie ceny wrócą do “normy”. Jak wygląda wspomniana kwestia w naszym kraju?

Nie będę czarował. Wymiana baterii w iPhone’ach w Polsce nie będzie tak atrakcyjna, jak w USA. To nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem? Większość produktów i usług Apple, pod warunkiem dostępności w naszym kraju, jest droższa niż na rynku macierzystym.

Za wymianę w modelach iPhone SE, 6/6s/7, iPhone 6/6s/7 Plus zapłacimy 149 złotych. Użytkownicy modeli 5/5c/5s muszą liczyć się z kosztem 349 złotych. Obecnie wspomniany cennik został wdrożony jedynie przez iSpot. Pozostali premium resellerzy sprzętu Apple działający na terenie naszego kraju nie odnieśli się jeszcze do komunikatu Apple, ale jak mniemam, uczynią to w najbliższych godzinach, może dniach.

Choć decyzja Apple cieszy mnie, sądzę, że opisywana “rekompensata” jest nieco za niska. Jak sądzicie?

Źródło: Apple, iSpot

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...