wytrzymały tablet który przetrwa każdy upadek

Wytrzymały tablet, który przetrwa każdy upadek

Tabletem nazywamy przenośny komputer, którego wielkość nie przekracza 14 cali. Charakteryzuje się on dotykowym ekranem, wbudowanym modułem Wi-Fi oraz brakiem klawiatury – możliwe jest jednak jej podłączenie na przykład przez port USB. Mogłoby się wydawać, że jest to wymysł ostatnich lat i świeżynka techniczna. To błędna teoria – pierwsze tablety dostępne były na rynku już w latach 60–tych! Czy nadal są to delikatne urządzenia nadające się jedynie do oglądania filmów?

Tablety dla wymagających

Od początku swojego istnienia tablety były bardzo delikatnymi urządzeniami – znaczną ich część stanowi przecież dotykowy ekran. Wystarczył jeden upadek, aby sprzęt nabawił się takich uszkodzeń jak pęknięcie ekranu, zepsucie funkcji dotyku czy wylany wyświetlacz. Praktycznie nigdy nie istniał skuteczny, zewnętrzny sposób ochrony tabletów. Aby chronić swój sprzęt, konsumenci inwestowali w takie rozwiązania jak pokrowce czy szkło hartowane oraz ograniczali swoją aktywność, zwracając baczną uwagę na bezpieczeństwo sprzętu.

O tym wszystkim możemy już na szczęście zapomnieć, od kiedy w świecie tabletów pojawił się nowy typ – tablet rugged. Słowo „rugged” oznacza w dosłownym tłumaczeniu szorstki, chropowaty, a w praktyce w pełni zabezpieczony sprzęt – odporny na wodę, kurz, uderzenia, wstrząsy– mówi specjalista rugged.com.pl.

Pancerne tablety – do pracy w trudnych warunkach

Do niedawna osoby wykonujące trudne i niebezpieczne zawody nie mogły sobie pozwolić na używanie tabletu. Często zmuszone były do posługiwania siępapierem i ołówkiem.. Ich sytuacja uległa jednak znacznej zmianie, odkąd na rynek zostały wprowadzone tak zwane tablety pancerne. Tablet pancerny, zwany również tabletem typu rugged świetnie sprawdzi się jako sprzęt do pracy w trudnych warunkach. Na pewno też nie będzie odstawał parametrami technicznymi od standardowego tabletu, a wręcz przeciwnie – często będziemy w stanie osiągnąć na nim znacznie lepsze wyniki niż na zwykłych urządzeniach.

Pancerne tablety doskonale sprawdzą się na przykład na budowie, będą też dużym udogodnieniem dla geodetów oraz właściwie wszystkich zawodów wykonywanych w terenie. Takie aktywności wiążą się zazwyczaj z przemieszczaniem się oraz groźnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz, woda oraz upadki. Zwykły tablet narażony jest wówczas na wiele potencjalnych uszkodzeń.

Innym ważnym zastosowaniem tabletu są jego możliwości komunikacyjne – znaczna większość z nich posiada, poza oczywistą możliwością łączenia się z Internetem przez sieć bezprzewodową (Wi-Fi) oraz przewodową, także możliwość montażu karty SIM – dzięki takiemu rozwiązaniu nasz tablet będzie mógł służyć jako telefon, umożliwi nam dzwonienie, odbieranie połączeń, rozmowy wideo oraz pisanie SMS-ów. Dzięki funkcji dostępu do sieci – bez przeszkód skorzystamy z takich udogodnień jak Skype, komunikatory tekstowe, mail oraz sprawnie odnajdziemy ważne informacje w popularnych wyszukiwarkach.

Pancerne tablety spotyka się również u trenerów sportowych, głównie tych uczących sportów wykonywanych na otwartej przestrzeni. Dzięki temu rozwiązaniu mogą oni w łatwy sposób zaprezentować podopiecznym taktykę, lub schemat ćwiczenia, oraz nie martwić się o uderzenie w tablet piłką czy trudne warunki atmosferyczne.

Tablet do pracy w terenie powinien być ponadto łatwy w obsłudze – nie tylko dla właściciela, który z czasem się do niego przyzwyczai , ale również dla wszystkich osób, które będą z niego korzystały, nawet jedynie przez chwilęradzi ekspert z rugged.com.pl.

Wytrzymały tablet to nie tylko odporność na warunki atmosferyczne, szczelna obudowa i silna bateria. To przede wszystkim wysoki komfort użytkowania, zarówno techniczny jak i psychiczny – kiedy nie trzeba martwić się o upadek i zniszczenie sprzętu.

Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...