You are here
Xbox One Update – Luty konsole 

Xbox One Update – Luty

Dziś około 7:00 rano Microsoft ogłosił, iż aktualizacja systemu Xbox One z lutego została właśnie udostępniona użytkownikom. Jest to pierwszy update w tym roku i wprowadza wiele istotnych zmian w konsoli.

Xbox750x300

W tym miesiącu developerzy odpowiedzialni za rozwój najnowszego Xboxa skupili się na usprawnieniach kontrolera, komunikacji grupowej, poszerzeniu funkcji oferowanych przez usługę TV, dodaniu profilów posiadanych gier oraz na kilku kosmetycznych zmianach w menu głównym.

Poniżej znajdziecie szczegóły dotyczące zmian, poprawek i aktualizacji.

Usprawnienia kontrolera – zmniejszono czas wymagany do bezprzewodowego podłączenia kontrolera z czterech-pięciu do około dwóch sekund oraz naprawiono liczne błędy związane z utratą łączności kontrolera z konsolą w niektórych przypadkach.

Profile gier – stanowią one miejsce, w którym odnajdziemy interesujące informacje i porady dotyczące danego tytułu. W Game hub, tak brzmi oryginalna nazwa, będziemy również mogli sprawdzić, kto z naszych znajomych gra w dany tytuł, obejrzeć najpopularniejsze filmiki oraz rankingi porównujące nasze osiągnięcia z punktami zdobytymi przez xboxowych znajomych. W profilach znajdziecie również skróty do zdobytych osiągnięć, sklepu oraz samej gry, włączając do tego opcję Play and broadcast (Graj i nadawaj) automatycznie łączącą z Twitchem i rozpoczynającą stream. Oczywiście profile gier zarządzane będą przez ich developerów, więc możemy spodziewać się ukazywania się tam wielu ciekawych informacji.

Czat grupowy – dodano nowe ikony informujące o statusie czatu, połączenia i o tym, kto aktualnie mówi, usprawniono notyfikacje dotyczące zaproszeń do gier lub czatu, dzięki czemu stały się one bardziej przejrzyste, zmniejszono czas potrzebny do połączenia w grupę.

Tło użytkownika i przeźroczystość – umożliwiono ustawienie przeźroczystości ikon menu tak, aby tapeta pulpitu była widoczna. Niestety z uwagi na prawa autorskie dotyczące niektórych obrazków nie wszystkie mogą być transparentne.

Usługa TV – niestety usługa ta nadal oficjalnie nie jest dostępna w naszym kraju, więc mija się z celem informowanie o zmianach w niej, ciekawych odsyłam do strony Xboxa.

http://www.youtube.com/watch?v=1QxV0xzY4YI

Źródło: news.xbox.com

Related posts

Leave a Comment