Xiaomi Max zaskakuje wielkością

Nastała dziwna moda wśród producentów smartfonów, by ich produkty przestawały mieścić się w dłoni. Jak w przypadku Xiaomi Max.

 
XiaomiMax 750x300
Dopiero co wyciekły informacje o tym, jak wielki może być kolejny smartfon do Huawei, czyli P9 Max, a w sieci pojawiły się kolejne ciekawe wiadomości. Tym razem chodzi o producenta, który w mediach typowany jest jako odtrutka na zalew flagowców. Mowa oczywiście o Xiaomi. Ich ostatni produkt, czyli Mi 5 zaskoczył chyba wszystkich podczas tegorocznych targów Mobile World Congress.
Teraz Chińczycy próbują czegoś nie do końca nowego, ale z całą pewnością ryzykownego. Wydawało się, że rynek phabletów powoli zaczął umierać. Sprzętów o dużych przekątnych pojawiało się coraz mniej, a nawet dało słyszeć się głosy, że brakuje tych naprawdę niewielkich. Przykładem był Apple, który wypuszczając iPhone’a SE postawił na zaledwie 4 calową przekątną wyświetlacza. Obecnie standardem są rozmiary około 5 calowe. Czym więc kierują się producenci, którzy tworzą tego typu potwory?
 
XiaomiMax 750x300 1
Xiaomi Max (nazwa robocza) pojawić może się już w maju, choć obecnie trudno mówić o jakichś konkretnych datach. Pojawiły się za to zdjęcia, które mogą obrazować to, jak urządzenie będzie wyglądało. Wprawdzie widać na nim tylko przedni panel bez włożonego wyświetlacza, to mówi nam to całkiem sporo o samym phablecie. Widać, że nie będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych, a już na pewno nie znajdzie się on z przodu. Xiaomi prawdopodobnie umieści go na pleckach sprzętu, co zważywszy na jego rozmiar, wydaje się dobrym posunięciem.
Phablet nie będzie tak gigantyczny jak może mieć to miejsce w przypadku Huawei P9 Max, ale i tak wydaje się, że producent przesadził. Przekątna może mieć aż 6,4 cala i obsługa Xiaomi Max jedną dłonią będzie praktycznie niewykonalna. Do kogo będzie więc skierowany? Nie wiadomo. A co w środku? Prawdopodobnie Qualcomm Snapdragon 820 i procesor graficzny Adreno 530. Jeżeli chodzi o rozdzielczość ekranu to będzie wysoka (QHD, 1440×2560 px) i to wydaje się póki co jedynym plusem.
Źródło: PhoneArena
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...