Xiaomi Mi Laser Projector i pozamiatane

Projektory dzielimy na dwie grupy — tanie i kiepskie oraz drogie i świetne. Xiaomi Mi Laser Projector nie daje się zaszufladkować w żadnej z wymienionych kategorii, co czyni z niego sprzęt atrakcyjny. Sprawdźmy więc, co takiego oferuje użytkownikowi najnowszy produkt naszych skośnookich przyjaciół.

Xiaomi Mi Laser Projector

Projektory są urządzeniami coraz częściej wykorzystywanymi w domu. Czasy, w których tego typu sprzęt widywaliśmy jedynie w biurach, są już za nami. Sprzęt rzutujący obraz na ścianę lub inną gładką powierzchnię idealnie zastępuję telewizory o słusznych przekątnych. Niestety, konstrukcje zapewniające najlepsze doznania są naprawdę drogie, a co za tym idzie, nieosiagalne dla przeciętnego zjadacza chleba. Co, jeśli powiem, że istnieje projektor, który oferuje naprawdę konkretne możliwości za kwotę, w której można nabyć średnio półkowy telewizor?

Xiaomi Mi Laser Projector — twarde liczby

Tytułowy producent zaprezentował oficjalnie swój najnowszy twór — Xiaomi Mi Laser Projector. Urządzenie debiutujące w Pekinie wygląda kosmicznie, przy czym oferuje więcej niż konkurencja, za pieniądze mniejsze niż żąda konkurencja. Projektor otrzymał wsparcie lasera klasy kinowej ALPD 3.0, produkcji Chińskiego giganta Appotronics, który dostarcza setupy do większości kin na tamtejszym rynku. Xiaomi Mi Laser Projector pozwala na wyświetlanie obraz o jasności 5000 lumenów i kontraście 3000:1. Zadziwia również informacja o pokryciu palety kolorów NTSC w aż 85 procentach. Filmy lub zdjęcia prezentowane będą na przestrzeni do 150 cali w rozdzielczości 1920 x 1080p, czyli Full HD. Aby zapewnić możliwie najlepszą jakość, Xiaomi Mi Laser Projector musi być umiejscowiony w odległości od 5 do 50 cm od miejsca rzutu.

Jak widać, konfiguracja Xiaomi Mi Laser Projector wygląda naprawdę dobrze, ale to nie koniec pozytywów. Urządzenie według deklaracji producenta powinno wytrzymać aż 25 000 godzin pracy. Daje nam to 34 lata przy założeniu wyświetlania dwugodzinnego materiału w każdym dniu użytkowania. Wynik, jaki uzyskał laser, jest wobec tego naprawdę dobry. Nie mniej ważny jest też dźwięk, jaki urządzenie oferuje. Xiaomi Mi Laser Projector zapewnia obsługę Dolby Audio, oraz DTS HD oraz kompatybilność z ogromną liczbą formatów. Pozostała część konfiguracji przedstawia się następująco:

  • Głośność 32 dB
  • 3 wentylatory
  • 3 porty HDMI
  • 4 głośniki
  • USB 3.0
  • Bluetooth
  • Wi-Fi
  • Port Ethernet
  • Wymiary 410 x 291 x 88 mm
  • Waga 8 kg

Czy warto?

Odpowiedź na to pytanie zależy od waszych preferencji co do odbioru multimediów. W mojej ocenie projektor jest sprawą genialną, ale nie wykosztuję się na niego z prostego powodu — mam na “głowie” inne wydatki. Cóż, kwestia priorytetów. Jeśli jednak miałbym stosunkowo wolny zapas gotówki lub rozważałbym nabycie telewizora o sporej przekątnej, Xiaomi Mi Laser Projector byłby przeze mnie brany pod uwagę.

Xiaomi Mi Laser Projector

Urządzenie wyceniane jest na 9999 juanów. W przeliczeniu na złotówki otrzymamy kwotę około 5500 PLN. W mojej ocenie wygląda to atrakcyjnie, ale muszę was zasmucić. Sprzęt obecnie sprzedawany jest jedynie w Chinach, producent zaś nie wspomina nic na temat jego ewentualnej dostępności w Europie oraz USA. Nie oznacza to oczywiście, że zakup nie jest możliwy. Xiaomi Mi Laser Projector będziemy mogli nabyć za pośrednictwem przeróżnych sieci wysyłkowych, ale należy się liczyć z odpowiednio wyższą ceną. Celowałbym tutaj w kwotę pomiędzy 6500, a 7000 złotych. Dalej uważam to za cenę atrakcyjną jak za tej klasy sprzęt.

Źródło: Xioami en.miui

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...