You are here
Xiaomi Mi Max 3 na oficjalnych renderach artykuły News 

Xiaomi Mi Max 3 na oficjalnych renderach

O tym, jak dokładnie miał wyglądać Xiaomi Mi Max 3, mieliśmy przekonać się dopiero 19 lipca. Tymczasem oficjalne rendery zdążyły pojawić się już w sieci, a jakby tego było mało, ujawniono także prawię całą specyfikację smartfona. Co dostaniemy od jednego z ciekawszych producentów, który szturmem podbija zachodnie rynki?

Xiaomi Mi Max 3 render

Wiadomo, że nie każdym przeciekom należy ufać i zawsze dobrze zachować odrobinę zdrowego rozsądku w tej kwestii. Zdarzało się przecież już tak, że niektóre rendery smartfonów znacznie później odbiegały od tego, jak prezentował się finalny produkt. Tym razem nie powinno się tak wydarzyć, bo oficjalne rendery Xiaomi Mi Max 3 na Weibo umieścił… dyrektor Xiaomi, Lin Bin. Komu jak komu, ale jemu raczej możemy zaufać.

Xiaomi Mi Max 3

Informacje o tym, co znajdzie się pod maską smartfona, przedostawały się do sieci już od jakiegoś czasu. Teraz mamy ich niejako oficjalne potwierdzenie, które potwierdza tylko, że nowe urządzenie od Xiaomi będzie interesującym uzupełnieniem ich portfolio. Szczególnie, jeżeli szukamy sprzętu o pokaźnych rozmiarach, bo Xiaomi Mi Max 3 ma mieć wyświetlacz o przekątnej 6.9 cala. Obraz ma być wyświetlany w rozdzielczości Full HD+ w proporcjach 18:9. Wokół niego pojawiły się niewielkie ramki, ale na renderach zdają się na tyle małe, że przy obsłudze jedną ręką, będziemy mieli problem. Lin Bin stwierdził, że sam smartfon wbrew pozorom nie jest aż tak duży, choć to zapewne kwestia osobistych odczuć. Oczywiście czy tak będzie w rzeczywistości przekonamy się dopiero po premierze i wtedy, kiedy sprzęt trafi na rynek.

Xiaomi Mi Max 3 ma pojawić się w trzech kolorach – czarnym, złotym oraz niebieskim. Jeżeli chodzi o sam wygląd, nie ma tutaj większych niespodzianek. Na tyle urządzenia znalazło się miejsce na skaner linii papilarnych, który umieszczono centralnie. W rogu znalazł się podwójny moduł aparatu, który pomiędzy obiektywami ma diodę doświetlającą LED. Ma nie zabraknąć także złącza 3,5 mm, choć wielu producentów powoli zaczyna od tego rozwiązania odchodzić.

Xiaomi Mi Max 3

Specyfikacja Xiaomi Mi Max 3

Największe wrażenie robi pojemność akumulatora, która ma mieć 5500 mAh. To oznacza, że spokojnie możemy przeglądać Internet czy grać w gry i nie szukać desperacko ładowarki co kilka godzin. Wprawdzie wyświetlacz będzie pożerał sporo energii, ale przy takiej pojemności, nie powinno stwarzać to większych problemów. Jakiś czas temu pojawiło się także zdjęcie prezentujące pudełko smartfona. Z niego wiemy, że jedna z wersji ma mieć procesor Qualcomm Snapdragon 636. Pamięć RAM to 4 GB, a na dane przeznaczono 64 GB. Jeżeli chodzi o aparat główny, to ma się on składać z modułów 12 oraz 5 Mpix. Na froncie będzie już aparat 8 Mpix.

Chodzą jednak słuchy o tym, że ma pojawić się także mocniejsza wersja urządzenia. Ta ma być wyposażona w procesor Qualcomm Snapdragon 710, 6 GB RAM oraz 128 GB miejsca na dane. Czy to okaże się prawdą dowiemy się 19 lipca. Ciekawe jest też to, że na zdjęciach widoczne jest jeszcze MIUI 9, choć Xiaomi wypuszcza już kolejną wersję nakładki. Możliwe jednak, że to tylko wizualizacja, a finalnie dostaniemy jednak najnowszą. Pełną informację dostaniemy już niedługo i razem z nią, prawdopodobnie poznamy także cenę smartfona. Zobaczymy, czy i tym razem Xiaomi nas zaskoczy.

Nowe smartfony, te mniejsze i większe, znajdziecie pod tym adresem internetowym.

Źródło: Weibo / GizmoChina

Related posts

Leave a Comment