You are here
Znamy specyfikację Xiaomi Mi Mix 4 artykuły News 

Znamy specyfikację Xiaomi Mi Mix 4

Do sieci wyciekła częściowa specyfikacja smartfona Xiaomi Mi Mix 4. Jeśli doniesienia potwierdzą się, wspomniany sprzęt dołączy do grona najwydajniejszych urządzeń na rynku mobilnym. W grę wchodzi także pojemny akumulator oraz naprawdę szybkie ładowanie 30W.

Xiaomi Mi Mix 4
fot. MyDrivers

Nie mogę powiedzieć, abym był przesadnym fanem Xiaomi, jednak muszę przyznać, że urządzenia producenta są więcej niż interesujące. Czasy, w których chińska myśl techniczna kojarzona była z kiepskim wykonaniem oraz słabymi komponentami są już za nami. Dziś często firmy z Państwa Środka dyktują warunki na rynku mobilnym. Xiaomi zawdzięcza swój sukces nie tylko świetnej wycenie urządzeń. Istotne „cegiełki” dokładają modele takie jak Mi Mix. Tak się składa, że gigant przygotowuje dla swoich fanów kolejną odsłonę serii.

Xiaomi Mi Mix 4 w drodze

Linię Mi Mix uważam za jedną z urokliwszych w świecie technologicznym. Każde kolejne urządzenie emanuje elegancją, dzięki czemu na sprzęt aż chce się patrzyć. Jestem przekonany, że z Xiaomi Mi Mix 4 będzie podobnie, ale na ten moment skupimy się na technicznych aspektach rzeczonego sprzętu, które wypadają zdecydowanie ponadprzeciętnie.

Serwis MyDrivers sugeruje, iż Xiaomi Mi Mix 4 zostanie wyposażone w układ Qualcomm Snapdragon 855+, który zostanie wsparty aż 12 GB pamięci RAM. Już samo to zwiastuje istną potęgę wydajnościową. Oczywiście, komponenty należy odpowiednio wykorzystać, a co za tym idzie, kluczowa jest optymalizacja oprogramowania. Nie sądzę jednak, żeby Xiaomi w tej kwestii dało ciała. Interesujące wydaje również to, że Mi Mix 4 pozwoli na przechowywania w pamięci wewnętrznej urządzenia danych o „wadze” 1 TB. Co tu rzecz, flagowiec z krwi i kości.

To, co wzbudza moje największe zainteresowanie to czas pracy urządzenia na jednym naładowaniu akumulatora. Zakładając, że nieoficjalne informacje znajdą ujście w rzeczywistych działaniach producenta, Xiaomi Mi Mix 4 będzie legitymował się akumulatorem o pojemności 4500 mAh oraz możliwością uzupełniania energii szybkim ładowaniem 30W. Sądzę, że zamknięcie takowego setupu w smukłej obudowie będzie dla Chińczyków nie lada wyzwaniem, ale szczerze im w tym względzie kibicuję.

Smartfony od Xiaomi znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: MyDrivers

Related posts

Leave a Comment