Xiaomi Mi Smart Scale

Xiaomi Mi Smart Scale — inteligentna waga pomoże w odchudzaniu

W ofercie polskiego dystrybutora pojawił się kolejny inteligentny sprzęt sygnowany marką Xiaomi. Tym razem chodzi o inteligentną wagę Xiaomi Mi Smart Scale, która w połączeniu z dedykowaną jej aplikacją stanowi solidne wsparcie podczas procesu odchudzania.

Xiaomi Mi Smart Scale

Waga nie jest może sprzętem domowym pierwszej potrzeby, ale w moim odczuciu nie powinno jej zabraknąć w wyposażeniu żadnego mieszkania tudzież domu. Jest to w zasadzie podstawowa możliwość pomiarowa dająca pogląd na stan naszej fizyczności. Żyjemy jednak w erze “smart”, więc nawet tak proste urządzenie jak waga powinno być inteligentne. Jeśli rozważacie zakup takowego, mamy dla was propozycję. Właściwie nie my, lecz Chińczycy.

Xiaomi Mi Smart Scale

Sprzęt na grafikach prasowych sprawia wrażenie naprawdę ładnego. Nie lubię tego określenia, ale idealnie pasuje ono do stylistyki wagi. Urządzenie o wymiarach 300 x 300 x 28,2 mm nawiązuje wyglądem do komputerów Mac mini. Wiem, brzmi to wręcz zabawne, ale przyjrzyjcie się uważniej, a z pewnością dostrzeżecie podobieństwo. Obudowę wykonano z plastiku lub jak kto woli tworzywa sztucznego w postaci ABS. Ta świetnie komponuje się z górną częścią (pomiarową), którą przykryto warstwą hartowanego szkła. Pod nim umieszczono wyświetlacz prezentujący dane za pośrednictwem 161 diod LED. Wygląda to naprawdę przyjemnie dla oka.

Sprzęt jest ponadto niezwykle wytrzymały, co potwierdza sam producent, który twierdzi, że jednym z testów, jakie przechodziła waga Xiaomi Mi Smart Scale było upuszczanie jej na twardą powierzchnię z wysokości 1 metra. Do pracy sięgającej nawet 12 miesięcy wystarczy zasilanie za pomocą czterech baterii AA.

Co potrafi smart waga?

Przede wszystkim określi naszą wagę, ale dzięki możliwości stworzenia aż 16 profili, w których umieścimy nasze dane, sprzęt pokaże również nasze BMI. Stosunek wagi do wzrostu pozwoli na określenie poziomu nadwagi lub niedowagi. Nie jest to może idealny wariant pomiarowy, jednak gwarantuje stosunkowo wysoką dokładność w przypadku przeciętnego Kowalskiego.

Xiaomi Mi Smart Scale

Chcąc skorzystać z danych zebranych przez wagę możemy połączyć ją za pośrednictwem technologii Bluetooth 4 LE z aplikacją Mi Fit. To właśnie z jej poziomu sprawdzimy nasze wyniki oraz historię pomiarów. Ta poza prezentowaniem gołych informacji może doradzić nam pewne zmiany mające zachęcić nas do nabrania zdrowych nawyków. Mam tu na myśli głównie kwestie dietetyczne oraz te obejmujące szeroko pojęta aktywność fizyczną.

Bycie fit w dzisiejszych czasach jest znacznie łatwiejsze niż jeszcze dekadę temu. To, co niegdyś wymagało zaangażowania specjalistów oraz konieczności zakupu drogich urządzeń, dziś możemy mieć za darmo lub w naprawdę niskiej cenie. Nic dziwnego, że ludzie coraz częściej decydują się na uprawianie sportu oraz trzymanie się zasad zdrowego żywienia. Jest to nie tylko opłacalne dla organizmu i portfela, ale zwyczajnie proste. Inteligentne gadżety pomiarowe wraz z rozwojem wearables pokazują, że bycie fit nie wiąże się dziś z koniecznością posiadania ogromnej wiedzy. Ta zawarta jest w urządzeniach i aplikacjach, z jakich korzystamy na co dzień.

Gdzie i za ile?

Waga Xiaomi Mi Smart Scale dostępna jest w ofercie polskiego dystrybutora firmy CK Mediator, co oznacza, że nie musimy zamawiać jej za pośrednictwem chińskich sklepów. Cieszy również cena, która wynosi zaledwie 151 złotych. To naprawdę niewiele, zwłaszcza patrząc na możliwości urządzenia.

Źródło: Informacja prasowa, Xiaomi

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...