Xiaomi Mi5X

Xiaomi Mi5X zaprezentowany — średniak z aparatem miażdżącym konkurencję

Czekaliśmy długo, ale zapewniam — było warto. Najnowsza propozycja chińskiego producenta Xiaomi Mi5X pomimo śmiesznej wręcz ceny, zachwyca designem, możliwościami, ale najważniejszy i tak jest tutaj aparat. Zdjęcia wykonane tytułowym sprzętem będą porównywalne z tymi wykonanymi za pomocą najdroższych rynkowych konstrukcji.

Xiaomi Mi5X

Xiaomi zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zaprezentowało dzisiaj model Mi5X, czyli średniaka, który pracuje pod kontrolą systemu MIUI 9. Jest to pierwszy smartfon wykorzystujący najnowszą nakładkę producenta, w związku z czym możemy mówić o jednoczesnej premierze rzeczonego oprogramowania. Do MIUI, bazującym na Androidzie Nougat wrócę w osobnym wpisie, teraz przyjrzyjmy się nowo zaprezentowanemu urządzeniu.

Xiaomi Mi5X — oficjalnie

Xiaomi bryluje na rynku rodzimym i nie powinno to dziwić nikogo. To jeden z najpotężniejszych producentów, który w dodatku potrafi zabłysnąć w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Nawet my Polacy uważamy smartfony firmy za jedne z najciekawszych, na co z pewnością ma wpływ świetny stosunek ceny do jakości. Jakby nie patrzeć, w Kraju nad Wisłą liczy się niski koszt i duże możliwości. Chińska myśl techniczna spełnia obydwa “warunki”. Sam koncern przeszedł długą drogę i z twórcy kiepskich, niekiedy tandetnych sprzętów stał się gigantem, którego urządzenia słyną z genialnego wykonania oraz jeszcze lepszej nakładki na system Android. Jak widać, poprzeczka stawiana przed Xiaomi Mi5X jest wysoka. Czy wspomniany model sprosta oczekiwaniom? Jestem więcej niż pewien, że tak. Przejdźmy więc do szczegółów.

Xiaomi Mi5X może pochwalić się 5,5-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080p, co daje nam zagęszczenie pikseli na poziomie 401 ppi. Całkiem przyzwoicie. Za wydajność odpowiada średnio półkowy, ale sprawdzony procesor Qualcomm Snapdragon 625, grafika Adreno 506, 4 GB pamięci operacyjnej KPDDR3 oraz przestrzeń na dane równa 64 GB. Tą ostatnią możemy rozszerzyć za pomocą kart microSD o kolejne 128 GB. Martwić może jedynie skromny, jak na 5,5-calowy ekran akumulator o pojemności 3080 mAh. Cóż, pozostaje liczyć na to, że producent zoptymalizuje oprogramowanie w sposób możliwie oszczędzający wbudowaną baterię. Pozostała część specyfikacji poniżej:

  • Wi-Fi b/g/n/ac
  • Bluetooth 4.2
  • GPS
  • LTE
  • Skaner linii papilarnych
  • USB-C
  • Aluminiowa konstrukcja
  • Wymiary 155,4 x 75,8 x 7,3 mm
  • Waga 165 gramów

Zachwycający aparat

Skoro wiemy już, że Xiaomi Mi5X jest “tylko” średniakiem, warto sprawdzić, dlaczego uważany jest (również przeze mnie) za jeden z ciekawszych modeli smartfonów. Nie przedłużając, chodzi o aparat.

Producent zastosował tutaj aparat główny składający się z dwóch modułów Sony IMX386 oraz Samsung S5K3M3. Kamera pozwoli na rozmycie soczewkowe, a więc coraz popularniejszy efekt zbliżony do bokeh. To oczywiście niejedyne jego zalety, gdyż rozwiązanie pozwoli także na ograniczony, ale optyczny zoom. Osoby lubujące się w selfie również nie będą zwiedzone, gdyż producent umieścił w Xiaomi Mi5X 16 Mpix jednostkę fotograficzną.

Xiaomi Mi5X

Kiedy i za ile?

Urządzenie w pierwszej kolejności trafia na rynek Chiński, gdzie tamtejsi konsumenci będą mogli nabyć go za kwotę 2499 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje nam mniej więcej 800 złotych. Jest to naturalne “sucha” cena, która w Polsce może okazać się wyższa. Ba, jestem pewny, że wzrośnie o mniej więcej 400 złotych. Nawet jeśli przyjdzie nam zapłacić za Xiaomi Mi5X 1200 zł, uważam to za i tak atrakcyjną opcję.

Źródło: en.miui

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...