MIUI 11

Które smartfony Xiaomi otrzymają MIUI 11?

Udało nam się poznać nieoficjalną listę urządzeń od Xiaomi, które zostały wytypowane do otrzymania aktualizacji do MIUI 11. W zestawieniu zabrakło jednego ważnego modelu. Błąd czy niedopatrzenie?

MIUI 11
fot. MIUI

Xiaomi oferuje świetnie wycenione smartfony i to fakt, z którym nie ma sensu się spierać. Nawet najdroższe i najbardziej wypasione produkty chińskiego koncernu zamykają się w rozsądnych kwotach, które nijak mają się do ofert konkurencji. 

Niskie ceny nie stanowią jedynego atutu firmy. Kolejną zaletą smartfonów producenta są częste i długie aktualizacje urządzeń. Choć nie zawsze dotyczą one nowej wersji Androida, update’y samego MIUI, czyli nakładki na system zawierają ogrom nowości.

MIUI 11 — lista zgodnych urządzeń

Nie jest to co prawda oficjalna lista, ale to, że zabrakło na niej modeli Mi 5 oraz Redmi 3 nie jest pomyłką. Xiaomi jakiś czas temu potwierdziło, że użytkownicy rzeczonych modeli nie mają co liczyć na kolejne update’y. Zestawienie pomija również model Pocophone F1, ale w tym przypadku jest to raczej błąd i udowadnia, że lista nie jest jeszcze w pełni skończona. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak to, że mogą się na niej znaleźć kolejne urządzenia. Przejdźmy do najważniejszego, czyli do konkretów:

  • Mi Mix 3, Mi Mix 2s, Mi Mix 2, Mi Mix
  • Mi 9, Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Pro, Mi 8 Explorer Edition, Mi 6, Mi 6X
  • Mi Max 3, Mi Max 2, Mi Max
  • Mi Note 3, Mi Note 2
  • Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4X, Redmi 3s, Redmi 3X
  • Redmi Note 7, Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 5, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X
  • Mi 5c, Mi 5X, Mi 5s, Mi 5s Plus
  • Redmi S3
  • Mi Play

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie zadebiutuje nakładka MIUI 11, ale premiera powinna wystartować jeszcze w pierwszej połowie roku. Xiaomi musi więc pracować w pocie czoła, aby dostarczyć nową wersję systemu możliwie szybko i bezproblemowo.

Urządzenia marki Xiaomi znajdziecie w naszym sklepie internetowym Vipelektrogadzet.

Źródło

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....