yatikigrs750x300

Yarvik startuje z nową linią smarfonów – Ingenia

Przywykliśmy do tego, że za produkt cenionej na rynku marki musimy zapłacić więcej niż za urządzenia firmy cieszącej się mniejszą popularnością. Na przykładzie Yarvika sprawdzimy, czy niższa cena musi oznaczać gorszą jakość.

yatikigrs750x300

Zacznijmy od modelu o mocniejszej specyfikacji, aspirującego do miana phabletu. Ingenia X1 posiada 5,3 calowy ekran wykonany w technologii IPS, co gwarantuje realne odwzorowanie barw oraz szerokie kąty widzenia. Niestety, wyświetlacz choć dobry, pracuje w niskiej rozdzielczości qHD (208ppi). To może odstraszyć bardziej wymagających klientów.

Optymizmem nie napawa również procesor – dwurdzeniowa jednostka MediaTek, taktowana zegarem 1GHz, wspierana grafiką PowerVR SGX531 może nie poradzić sobie w bardziej wymagających czynnościach. Sytuację ratuje 1GB pamięci RAM, a należy pamiętać, producenci w urządzeniach tańszych często stosują, zaledwie 512 MB.  

Miłośnicy „smartfonowej” fotografii dostają do dyspozycji 8-megapikselowy tylny aparat oraz przednią kamerkę do wideorozmów. Zdjęcia i filmy wykonane Ingenią X1 można zapisywać na 4GB pamięci flash lub na karcie MicroSD (do 64GB).

Drugą propozycją Yarvika jest model Ingenia Synchro. Mniejszy, choć dalej sporych gabarytów (132,00 x 68,00 x 10,00 mm) smartfon został wyposażony w 4.5-calowy ekran IPS. Znów mamy do czynienia z rozdzielczością 540×960 pikseli, lecz w przypadku mniejszego wyświetlacza nie jest to już tak odczuwalne.

Procesor umieszczony w telefonie to dwurdzeniowy układ Cortex A9 o taktowaniu 1GHz. Zaskoczeniem jest tutaj 1GB pamięci RAM, czyli dokładnie tyle samo co w przypadku mocniejszego modelu. Pozostała część specyfikacji również nie odbiega od Ingenii X1. Jedyną różnicą będzie tutaj bateria o 600 mAh mniejsza (2100 mAh).

Obydwa urządzenia pracują pod kontrolą systemu Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 i pozwalają na jednoczesną pracę dwóch kart SIM, co jest wielkim plusem. Służbowa karta SIM w prywatnym telefonie? Proszę bardzo, Ingenia na tym polu radzi sobie doskonale.

Na początku pisałem o niskiej cenie. Urządzenia kosztują odpowiednio 899 zł za Ingenię Synchro i 999zł za X1. Czy to mało? Patrząc na słuchawki konkurencji kwota wydaje się atrakcyjna, jednak wszystko zależy od naszego budżetu. Osobiście uważam propozycję Yarvika za ciekawą i zachęcam do przemyślenia zakupu owych urządzeń.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...