youtubelogo

YouTube daje możliwość oglądania filmików w 8K

Postęp technologiczny gna i ekrany, aparaty, kamery dostarczają nam obraz w coraz to lepszej jakości. FullHD jest standardem, a często mamy już do czynienia z rozdzielczością 2K lub 4K. YouTube idzie z duchem czasem i udostępnia opcję oglądania video w 8K.

youtubelogo

Nasze oczy mogą się cieszyć obrazem odtwarzanym w coraz to lepszej jakości. Urządzenia rejestrujące mają coraz lepsze obiektywy, co pozwala na uchwycenie większej ilości szczegółów, detali. Oglądanie obrazu dobrej jakości na odpowiednio dobranym ekranie sprawia po prostu przyjemność, aż chce się na niego patrzeć.

http://www.youtube.com/watch?v=sLprVF6d7Ug

W serwisie YouTube do tej pory mogliśmy oglądać video maksymalnie w 4K, ale teraz możemy już cieszyć oko filmikami w 8K 8192×4320 pikseli. Oczywiście, żeby to zrobić trzeba mieć odpowiedni sprzęt. A tym bardziej, żeby nagrać obraz w takiej jakości. YouTube wspiera 8K już od 2010 roku, jednak dopiero teraz dodał możliwość oglądania w takiej rozdzielczości. Ciekawe, że już wtedy była technologia pozwalająca odtwarzać obraz na tak wysokim poziomie.

źródło: 9to5google

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą telewizorów pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...