Z bohatera do zera – przypadek Aarona Hernandeza

Jeśli nie kojarzycie Aarona Hernandeza, to gdzie byliście przez ostatnie tygodnie? Od sportowca odwróciła się drużyna, fani, odeszli sponsorzy, a teraz ze współpracy z nim zrezygnowało Electronic Arts.

Niewtajemniczonych uświadamiam, że Hernandez został postawiony w stan oskarżenia. Powodem było podejrzenie zabójstwa kolegi po fachu, półzawodowego futbolisty Odina Lloyda.

Podejrzany został w trybie natychmiastowym wyrzucony z drużyny, a Narodowa Liga Futbolowa usunęła całą dokumentację świadczącą o tym, że ten kiedykolwiek był zawodowym graczem. Drużyna „Patriotów” zorganizowała akcję , w ramach której posiadacze koszulek Hernandeza, mogą je nieodpłatnie wymienić na strój innego gracza.

Od domniemanego sprawcy odwróciło się, także EA Sports. W Madden 25 oraz NCAA Football 2014, można było zagrać jego postacią, jednak do czasu. W tej pierwszej produkcji nie zostanie po nim najmniejszy ślad, natomiast w przypadku drugiej, „elektronicy” już pracują nad aktualizacją usuwającą wizerunek Hernandeza z gry.

Powyższe sankcje, które go dosięgły są jego najmniejszym zmartwieniem.  Za czyn, który rzekomo popełnił grozi mu dożywocie bez możliwości uzyskania zwolnienia warunkowego. Ma jednak szczęście w nieszczęściu, ponieważ aresztowania dokonano w stanie Massachusetts. W innym wypadku najwyższą karą jaką mógłby dostać byłaby kara śmierci.

Jak wszyscy wiemy prawo nie działa wstecz. Dlatego też, we wcześniejszych wersjach powyższych tytułów, jego wizerunek jest nadal dostępny.

A wy co myślicie, o posunięciu ludzi z Electronics Arts?

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...