Z cyklu „na czym jeszcze da się zarobić”? – gra planszowa od Facebooka

Jeżeli jesteś zapalonym graczem gier planszowych, a dodatkowo nie wyobrażasz już sobie życia bez Facebooka, to ucieszy Cię zapewne wiadomość o planach stworzenia facebookowego Monopoly.

Podobno dziś ludzie większość czasu spędzają w świecie wirtualnym, a spotkania z przyjaciółmi w prawdziwym świecie są już rzadkością. Na ten rosnący w niebezpiecznym tempie trend odpowiedział grafik Pat C. Klein. Facebook: The Board Game jest, według twórcy, próbą wyciągnięcia użytkowników tego najpopularniejszego portalu społecznościowego sprzed monitorów i nawiązywania relacji z innymi w „realu”.

Jako młoda osoba żyjąca w cyfrowej erze czuję, że internet oddziaływuje na naszą zdolność do komunikacji z drugim człowiekiem – tłumaczy autor projektu. – Badania wykonane przez Uniwersytet Stanforda wskazują, że serwisy społecznościowe zwiększają samotność, depresję, poczucie zagubienia. Facebook: The Board Game zostało stworzone jako odpowiedź na te aspekty. Ideą gry jest to, by zamiast przesiadywania na Facebooku za pomocą komputera czy telefonu, zorganizować spotkanie ze znajomymi, wypić kilka drinków i zagrać w planszówkę w prawdziwym życiu – odpowiada Klein

 Idea rozgrywki jest kalką tej znanej nam z Monopoly. Obecne jest tu losowanie kart zdarzeń i stawanie na polach, które przedstawiają czynności jakie wykonujemy na serwisie społecznościowym. Przykładowe pola przedstawiają się następująco: zapominasz się wylogować, ktoś polubił Twój wpis – i przez wszystkich ulubione – twoje konto zostało zawieszone.

Jeśli uważacie pomysł za sensowny sensowny, to musicie jeszcze chwilę się wstrzymać z zakupem. Gra nie jest na ten moment masowo produkowana, ale Pat C. Klein trzyma rękę na pulsie.

Czy jest to prawdziwa troska autora o facebook’ową społeczność, czy wyłącznie „skok na kasę” już  i tak uzależnionych użytkowników? Czekamy na Wasze opinie.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...