Zachwycające demo techniczne od Square Enix – Witch Chapter 0 [cry]

Na konferencji „BUILD 2015” Microsoft we współpracy ze studiem „Square Enix” zaprezentował uczestnikom imprezy demo techniczne „Witch Chapter 0 [cry]”. Materiał filmowy robi wrażenie.

Pamiętacie „Agni’s Philosophy”, tech demo firmy „Square” zaprezentowane w 2012 roku? Według japońskiej strony „4Gamer” wspomniane demo działało na jednej karcie Nvidia GeForce GTX 680, procesorze (3.5GHz), 32 GB RAM, używało 1,8 GB danych tekstur i działało na kombinacji MSAA i FXAA w 60 fps’ach. Dla przypomnienia materiał filmowy poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=UVX0OUO9ptU

Od tamtego czasu „wiele wody w Wiśle upłynęło”, a technologia w grach znacząco się rozwinęła. Jedyną stała, która do tej pory się nie zmieniła jest bohaterka występująca w obu demonstracjach „Square Enix”. W materiale zaprezentowanym podczas konferencji „BUILD 2015 mamy okazję zaobserwować możliwości bibliotek „DirectX 12. Warto zaznaczyć, jak wyjaśnili sami autorzy pokazu, iż cała prezentacja odbywała się w czasie rzeczywistym. Dowodem na ich słowa było zatrzymanie akcji i ukazanie jej z różnej perspektywy. Na osobny akapit zasługuje dynamiczna zmiana oświetlenia, która robi piorunujące wrażenie.

Gdyby kogoś interesowało, na jakim sprzęcie „odpalono” omawiany filmik z góry uprzedzamy, że podobnego komputera nie uświadczymy w domu przeciętnego „Kowalskiego”. Oprócz „DirectX 12” oraz „Windows 10” demo zaprzęgło do pracy, aż cztery karty graficzne Nvidia GeForce Titan X. Należy się spodziewać, że pokazane elementy będą zapewne częścią silnika „Luminous Studio”. Jeśli, jednak myślicie, że takie i inne fajerwerki wykorzystane zostaną w najbliższych projektach producenta oraz wydawcy z Kraju Kwitnącej Wiśni musimy sprowadzić was na ziemię. Jak prezentuje się zapierające dech w piersi demo możecie zobaczyć poniżej:

 http://www.youtube.com/watch?v=uP_l19eFqRQ

Moja optymistyczna natura ma mimo wszystko nadzieję, że choć mały ułamek tego, co udało nam się podpatrzeć znajdzie się w „Final Fantasy XVI”.

Wcześniejsze produkcje studia „Square” z serii „Final Fantasy” znajdziecie w naszym e-sklepie.

Źródło: 4Gamer, VG247.com

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...