You are here
Zalety Wi-Fi Calling w Play i związane z nim ciekawostki artykuły News 

Zalety Wi-Fi Calling w Play i związane z nim ciekawostki

Wi-Fi Calling działa w Play od 2016 roku. W chwili startu rozwiązanie współpracowało z kilkoma telefonami. Dziś liczba zgodnych modeli sięga przeszło 100 przeróżnych urządzeń. Operator przygotował dla nas zbiór interesujących liczb związanych funkcją „dzwonienia po Wi-Fi”.

Wi-Fi Calling
fot. Play

Wi-Fi Calling korzystam dość często. Istnieją miejsca, w których próba wykonania połączenia głosowego lub wysłania wiadomości SMS w po sieci LTE, jest iście utrudniona. W niektórych przypadkach wręcz niemożliwa. Z pomocą przychodzi mi wtedy wspomniane rozwiązanie i choć „należę” do innej sieci, zalety narzędzia są mi dobrze znane. Nieznane były mi za to fakty dotyczące Wi-Fi Calling w Play.

Wi-Fi Calling w Play

Play wprowadził tytułowe rozwiązanie jako pierwszy polski operator. Stało się to dokładnie w 2016 roku, czyli rok po pierwszych testach na Samsungu Galaxy S6 oraz LG G4. Wtedy też Wi-Fi Calling działało jedynie na 9 smartfonach i co istotne — wcale nie dotyczyło to jedynie flagowców. Na ficzer załapały się również średniaki. Aktualnie z możliwości funkcji mogą korzystać użytkownicy ponad 100 modeli. Pytanie, czy warto to robić?

W mojej ocenie, warto. Wi-Fi Calling opiera się na sieci Wi-Fi, która zastępuje LTE lub wcześniejsze generacje połączenia komórkowego i pozwala wykorzystać je jako nośnik dla SMS-ów oraz połączeń głosowych. Oznacza to, że wyjeżdżając poza granice kraju, możemy przestać obawiać się o niekiedy wysokie koszty roamingu. To jednak nie wszystko. Wi-Fi Calling sprawdzi się również tam, gdzie dostęp do sieci jest niezwykle utrudniony, np. w metrze, garażach oraz piwnicach. Trzeba również zaznaczyć, że jakość połączeń głosowych wykonywanych za pośrednictwem rzeczonej technologii jest znacznie lepsza.

Dodatkowo Play podkreśla, że

  • prawie co trzeci klient PLAY może korzystać z Wi-Fi Calling (ma odpowiedni telefon i ofertę)
  • w ciągu miesiąca wykonujecie ponad 8 milionów połączeń
  • trwają one łącznie ponad 360 tysięcy godzin
  • a rekordzista w ciągu zaledwie jednego miesiąca wykonuje 130 godzin rozmów po Wi-Fi Calling

Jakie telefony obsługują Wi-Fi Calling? Jak włączyć tę usługę? Po szczegóły zapraszamy na play.pl/wificalling.

Źródło: Play

Related posts

Leave a Comment