PlanSav750x300

Zaostrzona certyfikacja urządzeń DECT? Dla Plantronics to nie problem – słuchawki spełniają wszystkie kryteria

Forum DECT wprowadziło właśnie nowe zasady certyfikacji urządzeń. Producent, któremu udaje się uzyskać wspomniany dokument, może pochwalić się niebywałym poziomem bezpieczeństwa swoich urządzeń. Co ciekawe – Plantronics uzyskał aż osiem certyfikatów i to jako jedna z pierwszych firm.

PlanSav750x300

Na początek wyjaśnienie pojęcia DECT. Digital Enhanced Cordless Telecommunications, bo tak brzmi pełna nazwa, to system cyfrowej łączności bezprzewodowej na niewielkich odległościach (ok 120 m), wykorzystywany głównie na obszarach zwiększonego zagęszczenia ruchu telekomunikacyjnego, jak lotniska oraz centra miast.

– Wdrożenie programu zaostrzonej certyfikacji pozwala producentom sprzętu pracującego w oparciu o protokół DECT na oferowanie swoim klientom wyłącznie sprawdzonych rozwiązań spełniających rygorystyczne kryteria w zakresie bezpieczeństwa – powiedział Andreas Zipp, prezes organizacji DECT Forum.

Nie muszę chyba tłumaczyć, iż otrzymanie dokumentu jest niezwykle trudne? Cóż, najwyraźniej nie dla Plantronics, gdyż urządzenia tegoż producenta uzyskały stosowne certyfikaty bezpieczeństwa w aż ośmiu kategoriach (uwierzytelnianie, szyfrowanie, zestawienia połączenia, postęp rozmowy i jej zakończenie). Naturalnie nie mówimy tutaj o wszystkich produktach opisywanej marki, a jedynie o modelach z rodziny Savi oraz CS, które gwarantują bezprzewodowy zasięg DECT do 120 metrów, stabilne połączenie z PC, smartfonem lub telefonem oraz – jak nie trudno zgadnąć – wysoki poziom bezpieczeństwa.

PlanSavi3dsds

Zapewnienie stabilnego i co ważne wolnego od zagrożeń połączenia głosowego to niezwykle trudne zadanie, z którym radzi sobie tylko garstka obecnych na rynku producentów. Choć urządzenia należące do portfolio takowych spełniają surowe kryteria, uzyskanie przez nie nowej certyfikacji DECT daje klientom pewność obcowania z wysokiej klasy rozwiązaniami.

Źródło: Informacja prasowa Plantronics.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...