Zapomnij o „JakDojade.pl” – od dziś Google Transit także w Warszawie!

Wyszukiwanie połączeń komunikacji miejskiej w mapach Google działa już od dawna, choć lista polskich miast prezentuje się ubogo. Zabrakło między innymi stolicy, co jest wręcz niewybaczalne. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do dziś, kiedy to w Google Maps pojawiła się możliwość korzystania z funkcji transit dla Warszawy…

Screenshot 2014-10-28-08-30-23

Tak, Warszawa jest już szóstym polskim miastem, obsługującym tytułową funkcjonalność map giganta z Mountain View. Co ciekawe, nie ma oficjalnego komunikatu wyjaśniającego, na jakich zasadach ZTM udostępnia rozkłady amerykańskiemu koncernowi. Możemy jedynie podejrzewać, że dane są przesyłane co tydzień, gdyż w myśl wewnętrznych zasad Google właśnie z taką częstotliwością odbywa się proces aktualizacji rozkładów.

Screenshot 2014-10-28-08-30-51

Niezależnie od tego, pod jakimi warunkami odbywa się współpraca wspomnianych wyżej podmiotów, fakt wprowadzania tytułowej funkcji dla Warszawy niezmiernie cieszy.  Trzeba przyznać, że najpopularniejszy polski serwis/aplikacja służąca wyszukiwaniu połączeń w komunikacji miejskiej ma potężnego konkurenta.

Screenshot 2014-10-28-08-30-41

Jak wygląda Google Transit, możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach, lecz to jak rozwiązanie sprawdzi się w praktyce, okaże się z czasem. Miejmy nadzieję, że rozkłady będą mogły poszczycić się podobnym poziomem aktualności co te, z „JakDojade.pl”

Dla przypomnienia – usługa działała następujących miastach jak: Zielona Góra, Szczecin, Białystok, Łódź oraz Olsztyn. Dziś do listy dopisać można także Warszawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...