You are here
Zapowiedź Minecraft AR – Microsoft ma pomysł na rocznicę artykuły News 

Zapowiedź Minecraft AR – Microsoft ma pomysł na rocznicę

Czasem trudno uwierzyć w to, jak szybko mija czas. Przecież zaledwie chwilę temu pojawiła się gra, która w teorii nie miała najmniejszych szans na sukces sprzedażowy, a stała się międzynarodowym hitem. Zaraz będziemy obchodzić okrągłą rocznicę jej premiery i w związku z tym, Microsoft przygotowało coś specjalnego dla fanów kopania – zapowiedź Minecraft AR.

Zapowiedź Minecraft AR

Rozszerzona rzeczywistość, czyli w skrócie AR, zyskała ostatnio na popularności. Głównie za sprawą Pokemon Go, które okazało się gigantycznym sukcesem na całym świecie. Samą grę ściągnięto ponad 500 milionów razy, a to coś, co nie zdarza się jednak zbyt często. Nie dziwne więc, że coraz więcej firm patrzy przychylniej na tego typu gry. Jedną z nich jest Microsoft, który swoją konferencję Build zakończył pokazem nowej produkcji. Czy jest na co czekać?

Zapowiedź Minecraft AR

Jeżeli oczekujecie już jakichś większych konkretów odnośnie nowej gry, to niestety, ale nie mamy dla was dobrej informacji. Zapowiedź Minecraft AR nie zdradza za dużo, choć można z niej co nieco wywnioskować. Pełne informacje mamy dostać 17 maja, czyli w okrągłą rocznicę. W 2009 roku pojawiła się bowiem otwarta wersja beta, choć oficjalnie do sprzedaży na komputery osobiste tytuł trafił dopiero pod koniec 2011. Produkcja może nie wyróżnia się świetną grafiką, ale w tym jest jej cały urok. Dodatkowo potrafi wciągać tak mocno, że czasem trzeba się od niej odrywać na siłę, bo inaczej utknie się przed monitorem na długie godziny.

Gigantyczny sukces sprawił, że świat oszalał na punkcie gry do tego stopnia, że niemal na każdym konwencie związanym z grami można spotkać cosplayerów przebranych za kwadratowe postaci. Za tym poszły także gadżety oraz liczne modyfikacje w samej grze. Podobno ma powstać także film na podstawie gry, ale jakoś trudno nam sobie wyobrazić, jak miałby on wyglądać. Miejmy nadzieję, że nie tak, jak Sonic, który wywołał ostatnio niemałe zamieszanie w sieci. Nie da się jednak zaprzeczyć, że popularność Minecraft jest ogromna i to logiczne, że Microsoft dalej chce ją wykorzystywać. Tym razem na urządzeniach mobilnych.

Co będzie w Minecraft AR?

Sama zapowiedź Minecraft AR zaczyna się w momencie, kiedy na ławce w środku miasta siedzi Sax Persson, czyli dyrektor kreatywny z Microsoft. Przez przypadek zabiera z siedziska nie swój smartfon, a my możemy przez krótką chwile zobaczyć wizualizację tego, co otrzymają użytkownicy. Zdaje się, że będziemy mieli powtórkę z tego, co serwowało nam Pokemon Go, choć oczywiście w odpowiedniej stylistyce. Nie wiadomo czy będzie można budować i modyfikować swoje własne światy z wykorzystaniem smartfona, ale to byłoby coś, co z pewnością przyciągnęłoby wielu fanów przed ekrany ich telefonów.

Ostatnio Microsoft zaprezentował na swoich goglach HoloLens to, jak działa Minecraft więc widać, że tytuł dalej będzie rozwijany. Ciekawi nas w jakim kierunku to będzie podążało, bo potencjał dalej jest ogromny. Miejmy nadzieję, że zapowiedź Minecraft AR to tylko przedsmak tego, co faktycznie będzie na graczy czekało. Do 17 maja już niedaleko, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Nowe smartfony, które pozwolą wam odpalić dowolną grę, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Microsoft / YouTube / Wikipedia / The Verge

Related posts

Leave a Comment