LenovoLosfs

[Zapowiedź testu] Essential G50-30, czyli sprawdzamy budżetowego notebooka Lenovo

Od kilku miesięcy testuję jeden z tańszych, dostępnych na rynku laptopów. Co ciekawe, używam go zarówno do codziennej pracy redaktorskiej, konsumpcji multimediów, jak i prostej obróbki zdjęć. Zadziwiające jest to, że przenośny komputer o dość mikrej specyfikacji radzi sobie z powyższymi zadaniami całkiem nieźle.

LenovoLosfs

Tytułowe urządzenie nie poszczyci się wysoką wydajnością w grach, potężnym procesorem, ani nawet aluminiową obudową. Co z tego? Przecież mówimy o Notebooku, którego nabędziemy za ok. 1200 zł, a w tej półce cenowej nie powinniśmy być chyba zbyt wybredni. Nie oznacza to jednak, iż G50-tka nie ma nam nic ciekawego do zaoferowania. Przeciwnie — w moim przypadku sprzęt spełniał podstawowe oczekiwania i pozwalał na naprawdę sprawną pracę. Dodatkowo mogłem zakosztować na nim nieco rozrywki, ale o tym za chwilę.

Urządzeń wyposażonych w procesor z mobilnej linii Celeron N2840 jest na rynku całkiem sporo. Jednym z nich jest G50-30, będący przedmiotem testu. Co ciekawe, jednostka pozornie słaba całkiem dobrze radziła sobie w codziennych zmaganiach.

IMAG1001

Kilkanaście kart w Chrome, Word, DxO oraz Spotify w tle? „No problem”, choć zdarzało się, iż pojedyncza karta została przeładowana. Filmy FullHD również nie stanowiły dla Lenovo wyzwania. Powyższe pozwala stwierdzić, iż sprzęt nadaje się jako komputer podstawowy dla większości typowych Kowalskich.

Sam wygląd urządzenia może okazać się mylący. Konstrukcja sprawia wrażenie obcowania z naprawdę porządnym kawałkiem sprzętu, który może pokazać pazur. Niestety, nie pogramy tutaj w najnowsze gry, ani nie odpalimy zaawansowanych programów graficznych, ale przecież nie jest to niespodzianką w przypadku urządzeń budżetowych.

Jako że „żyję z pisania”, najważniejsza jest dla mnie klawiatura. Tutaj mam do czynienia z pełną wyspową i musze przyznać, iż dawno nie odczuwałem takiej przyjemności z pisania. Skok poszczególnych przycisków oraz ich rozmieszczenie wydają się idealne.

To oczywiście jedynie pierwsze wrażenia, zaś z pełną recenzją testowanego sprzętu zapoznacie się dopiero w czwartek.

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...