sony xperia

„Zastępczy” flagowiec od Sony

Jakiś czas temu Sony pokazało światu Xperię Z4. Niestety poinformowało przy okazji, że nowy flagowiec będzie dostępny tylko w Japonii, a reszta świata doczeka się innego telefonu. Na chińskiej stronie pojawiła się specyfikacja modelu P2, czy to właśnie on ma zastąpić Z-tkę?

sony xperia

Sony ostatnimi czasy nie pokazuje nic nadzwyczajnego. Kolejne flagowe modele mają bardzo podobną specyfikację techniczną. Wizualnie też się wiele nie zmieniają, chociaż trzeba im przyznać, że są eleganckie. Podobnie jest ze świeżą Xperią Z4, tylko dlaczego producent nie poczekał i nie pokazał czegoś „nowego”?

Do sieci trafiły informacje na temat nowego telefonu, oznaczonego jako P2. Jak sama nazwa wskazuje będzie to druga wersja starej Xperii P, modelu ze średniej półki cenowej, ale z konkretnymi podzespołami. Patrząc na zdjęcia smartfona, widzimy połączenie starego stylu Sony z nowymi rozwiązaniami technologicznymi. To, co rzuca się w oczy to bardzo cienkie ramki dookoła ekranu. Wyświetlacz ma 5,2” oraz rozdzielczość FullHD. Urządzanie napędza 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 810 taktowy zegarem 1,9 GHz wraz z 3 GB RAMu. Użytkownicy dostaną 32 GB pamięci wewnętrznej. Za robienie zdjęć odpowiedzialne są dwa obiektywy, tylny z 12-megapikselową matrycą oraz przedni z 5,1 MP. Telefon jest zasilany baterią o pojemności 4240 mAh, przełożyło się to oczywiście na jego szerokość, która w najgrubszym miejscu wynosi około 11 mm.

Xperia P2 ma specyfikację, której nie powstydziłby się żaden flagowy model. Na papierze przypomina modele z serii Z. Sony korzysta z nowinek technicznych, takich jak ekran „bez ramek” i stara się nie odstawać od konkurencji, ale to trochę za mało. Nowa Z-tka, która trafi do Europy, musi zaoferować „coś nowego”, ponieważ odgrzewane kotlety się już przejadły…

źródło: cnbeta

 Pod tym adresem możesz znaleźć naszą ofertę Xperii.
 


Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....